Internacional Porto Alegre - Ceará SC 1-1 (1-1). Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A

20 czerwca na Estádio José Pinheiro Borda odbył się pojedynek 5. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Porto Alegre i Ceary S.C. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-20 21:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Arbiter: Diego Pombo Lopez
Internacional Porto Alegre
Ceará SC
1
1
Edenílson 8'
Lima 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Ceary S.C. wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Vinicius Machado z Ceary S.C..

Już na początku meczu to piłkarze Porto Alegre otworzyli wynik. W ósmej minucie Edenílson dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Leonarda Borgesa, zawodnika gospodarzy.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Lima.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Sobrala z Ceary S.C., a w 65. minucie Lucasa Ribeira z drużyny przeciwnej. W 68. minucie za Lucasa Ramosa wszedł Mauricio.

W tej samej minucie Thiago Galhardo został zmieniony przez Caia Vidala, co miało wzmocnić jedenastkę Porto Alegre. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marlona na Charles'a oraz Jorginha na Vinę. W 71. minucie kartkę dostał Marlon, piłkarz Ceary S.C.. Trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Heitora i na pole gry wprowadził napastnika Peglowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 82. minucie Leonardo Borges został zmieniony przez Nonata, a za Yuri Alberto wszedł na boisko Vinicius Mello, co miało wzmocnić jedenastkę Porto Alegre. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Limę na Hélia. Niedługo później trener Ceary S.C. postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Gabriela Diasa wszedł Buiu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Minutę później w zespole Ceary S.C. doszło do zmiany. Kelvyn wszedł za Brunona Pacheca.

Vinicius Réquia Machado6′
81′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Gabriel Dias de Oliveira90′
65′ Lucas Ribeiro dos Santos
Messias Rodrigues da Silva Júnior
Víctor Leandro Cuesta
Gabriel Santos Cordeiro Lacerda
38′ 82′ Leonardo Borges da Silva
Bruno de Jesus Pacheco90′
 8′ (k.) Edenílson Andrade dos Santos
Fernando Pereira do Nascimento48′
68′ Lucas de Ramos Silveira
Vinícius Moreira de Lima  45′ 87′
Patrick Bezerra do Nascimento
John Stiven Mendoza Valencia
Rodrigo Oliveira Lindoso
Marlon Adriano Prezotti71′ 76′
68′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Jorge de Moura Xavier76′
87′ Yuri Alberto Monteiro da Silva
Vinícius Goes Barbosa de Souza76′
68′ Mauricio Magalhães Prado
Pedro Henrique Naressi Machado
82′ Gustavo Nonato Santana
Kelvyn Ramos da Fonseca90′
81′ João Gabriel Martins Peglow
Charles Rigon Matos76′
87′ Vinicius Silveira de Mello
Hélio Cunha Borges87′
68′ Caio Vidal Rocha
Wendson dos Santos Lopes

Yony Alexander González Copete

Przewaga drużyny Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ceary S.C. w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.