Gremio - Sao Paulo FC 1-2 (1-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

W starciu 36. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna Gremio przegrała z Sao Paulo FC 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Arena do Grêmio w Porto Alegre.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-15 00:30 | Stadion: Arena do Grêmio | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Luciano 68'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się szósta i czwarta drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Sao Paulo FC wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Gremio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Diego Souza. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gremio.

Na drugą połowę drużyna Sao Paulo FC wyszła w zmienionym składzie, za Vitora Buena wszedł Jonas Toró. Trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lucas Silva, a murawę opuścił Maicon.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 59. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gonzalowi Carneirowi i Paulowi Mirandzie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tchê Tchê wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając bramkę w 63. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 68. minucie spotkania, gdy Luciano strzelił drugiego gola. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 72. minucie za Victora Ferraza wszedł Luiz Fernando. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Kibice Sao Paulo FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hernanesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luciano.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Sao Paulo FC doszło do zmiany. Santiago Tréllez wszedł za Tchê Tchê. Pięć minut później żółtymi kartkami zostali ukarani César Pinares, Ferreira z Gremio. W doliczonej dziewiątej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał César Pinares z zespołu Gremio i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w ósmej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Tiago Luis Volpi
72′ Victor Ferraz Macedo
Igor Vinicius de Souza80′
59′ 73′ Jonathan Doin
Robert Abel Arboleda Escobar
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Bruno Fabiano Alves
Diogo Barbosa Mendanha
Reinaldo Manoel da Silva
46′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Daniel Alves75′
90′ Alisson Euler de Freitas Castro
Danilo das Neves Pinheiro  63′ 88′ 90′
83′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Luan Vinicius da Silva Santos
Matheus Henrique de Souza
Vitor Frezarin Bueno46′
72′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Luciano da Rocha Neves  68′ 90′
 33′ 90′ Diego de Souza Andrade
Leonardo Pinheiro da Conceição
73′ Thaciano Mickael da Silva
Welington Damascena Santos
72′ 90′ 90′ César Ignacio Pinares Tamayo
Rodrigo Nestor Bertalia
46′ Lucas Silva Borges
Anderson Hernanes90′
Éverton Cardoso da Silva
Jonas Gabriel da Silva Nunes46′
Diego Churín
Antonio Javier Galeano Ferreira84′
83′ 90′ Aldemir dos Santos Ferreira
Joao Rojas
72′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Santiago Tréllez Viveros90′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Gremio, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Sao Paulo FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.