Gremio - Santos 2-2 (2-1). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

25 czerwca na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się starcie 6. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Santos. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Marinho 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Gremio wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Diego Souza dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Victor Bobsin.

W 20. minucie Alison został zmieniony przez Camachę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Diego Souza z zespołu gospodarzy. Była to 22. minuta pojedynku.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Marcos Guilherme. Przy strzeleniu gola pomagał Camacho.

Zawodnicy Gremio odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki gospodarzy strzelił Matheus Henrique. Asystę przy bramce zanotował Diego Souza.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Camasze w 48. i Jeanowi Mocie w 56. minucie. W 59. minucie w drużynie Santos doszło do zmiany. Carlos Sánchez wszedł za Gabriela Piraniego.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santos w tym sezonie, pojawił się Mádson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Parę. W tej samej minucie Felipe Jonatan został zmieniony przez Lucasa Bragę, co miało wzmocnić zespół Santos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Léo Pereirę na Douglasa Costę. W 68. minucie arbiter przyznał kartkę Ferreirze z Gremio.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Santos przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Marinho. Bramka padła po podaniu Luiza Felipego.

W doliczonej szóstej minucie meczu sędzia ukarał kartką Marinha, piłkarza gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Alison Lopes Ferreira20′
72′ Leonardo Augusto dos Santos Pereira
Mário Sérgio Santos Costa  78′ 90′
68′ Aldemir dos Santos Ferreira
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos  29′
Thiago dos Santos
Jean Mota Oliveira de Sousa56′
 42′ 88′ Matheus Henrique de Souza
Gabriel Cordeiro Pirani59′
 4′ 22′ 89′ Diego de Souza Andrade
Kaiky Fernandes Melo
88′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Mádson Ferreira dos Santos62′
Fernando Henrique do Nascimento Pereira
Ivonei Junior da Silva Rabelo
72′ . Douglas Costa
Lucas Braga Ribeiro62′
89′ Ricardo Viana Filho
Marcos Leonardo Santos Almeida

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Gremio obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Gremio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.