Gremio Porto Alegre - Palmeiras Sao Paulo 0-1 (0-1). Copa do Brasil

1 marca na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Gremio i Palmeiras. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 1-0.

G. Gómez 32'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Palmeiras zdobył Gustavo Gómez w 32. minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Raphael Veiga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

W 54. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Diogowi Barbosie z zespołu gospodarzy. W 64. minucie czerwoną kartkę obejrzał Luan, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 67. minucie Wesley został zmieniony przez Alana Empereura. W tej samej minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Gabriel Menino wszedł za Raphaela Veigę. Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Victora Ferraza i na pole gry wprowadził napastnika Ferreirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Palmeiras za Luiza Adriana wszedł Gabriel Veron, a w zespole Gremio Maicon zmienił Diego Churína. Chwilę później trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rony'ego wszedł Mayke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Weverton Pereira da Silva
72′ Victor Ferraz Macedo
Marcos Luis Rocha Aquino
82′ Jonathan Doin
Luan Garcia Teixeira64′
87′ Walter Kannemann
Gustavo Raúl Gómez Portillo  32′
54′ Diogo Barbosa Mendanha
Matías Nicolás Viña Susperreguy
72′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Felipe Melo de Carvalho
82′ Alisson Euler de Freitas Castro
Ronielson da Silva Barbosa77′
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Wesley Ribeiro Silva67′
Matheus Henrique de Souza
José Rafael Vivian78′ 78′
82′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Renan Victor da Silva
82′ 90′ Vanderson de Oliveira Campos
Alan Empereur67′
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Lucas Esteves Souza
82′ Isaque Elias Brito
Mayke Rocha de Oliveira77′
82′ Thaciano Mickael da Silva
Gabriel Vinicius Menino67′
72′ Diego Churín
Gabriel Veron Fonseca de Souza72′
72′ Aldemir dos Santos Ferreira
Willian Gomes de Siqueira85′

Przewaga zespołu Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.