Gremio Porto Alegre - Goiás EC 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

W meczu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 30 listopada, zespół Gremio wygrał z Goias EC 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Arena do Grêmio w Porto Alegre.

Joao Marcos 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Goias EC wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Gremio otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Jean Pyerre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Na drugą połowę jedenastka Goias EC wyszła w zmienionym składzie, za Fernandão, Daniela Villalvę weszli Rafael Moura, Gabriel Rodrigues. Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Heron, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Taylona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 63. minucie Ferreira został zastąpiony przez Pepê'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 65. minucie spotkania, gdy Maicon zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Luiz Fernando.

W 67. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Joao Marcos wszedł za Shaylona. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał David Duarte, zawodnik gości.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył Joao Marcos. Przy zdobyciu bramki asystował Fábio Sanches.

W 74. minucie w zespole Gremio doszło do zmiany. Diego Churín wszedł za Diego Souzę. Kibice Gremio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Maicon. W 75. minucie Victor Ferraz został zmieniony przez Luisa Orejuelę, a za Luiza Fernandę wszedł na boisko Éverton, co miało wzmocnić zespół Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Ferreirę na Henrique Lordela.

Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gremio i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Tadeu Antonio Ferreira
75′ Victor Ferraz Macedo
Taylon Vinicius dos Santos Carvalho46′
Pedro Tonon Geromel
David de Duarte Macedo69′
90′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Fábio Pizarro Sanches
Diogo Barbosa Mendanha
Jefferson Junio Antônio da Silva
Matheus Henrique de Souza
Shaylon Kallyson Cardozo66′
78′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Breno Washington Rodrigues da Silva
63′ Aldemir dos Santos Ferreira
Alejandro Ariel Cabral
 65′ 75′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Miguel Ferreira Damasceno81′ 82′
 19′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
José Fernando Viana de Santana46′
74′ Diego de Souza Andrade
Daniel de Pauli Oliveira
75′ Luis Manuel Orejuela García
Gabriel Martins Rodrigues46′
Ruan Tressoldi Netto
Pedro Henrique Marinho Maria
78′ Éverton Cardoso da Silva
Daniel Silva Santos
Darlan Pereira Mendes
Henrique Lordelo Souza de Oliveira82′
75′ 87′ Lucas Silva Borges
Joao Marcos Lima Candido66′  70′
63′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Rafael Martiniano de Miranda46′
Isaque Elias Brito

74′ Diego Churín

Drużyna Gremio zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.