Gremio Porto Alegre - EC Juventude 3-2 (2-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W pojedynku 27. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 17 października, zespół Gremio zwyciężył z Juventude' 3-2 (2-0). Mecz na Arena do Grêmio w Porto Alegre obejrzało 15 129 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-17 23:15 | Stadion: Arena do Grêmio | Widzów: 15129 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Roberson 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Juventude' wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 23. minucie spotkania, gdy Douglas Costa strzelił pierwszego gola.

Prawie natychmiast Diego Souza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Guilherme Castilhowi z drużyny gości. Była to 42. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Gremio rozpoczął w zmienionym składzie, za Waltera Kannemanna wszedł Rodrigues. Także jedenastka Juventude' wyszła w zmienionym składzie, za Capixabę wszedł Roberson.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Mathías Villasanti. Przy zdobyciu bramki pomagał Rafinha.

Zawodnicy Juventude' szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie pierwszą bramkę dla piłkarzy gości zdobył Marcos Vinicios. Bramka padła po podaniu Míchela Macedy.

Trener Juventude' wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Guilherme Castilho. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. W 61. minucie za Paulinha Boię wszedł Wescley. Między 67. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Gremio: Jean Pyerre, Diego Souza, Thiago Santos, Vanderson, na ich miejsce weszli: Ferreira, Elias Manoel, Lucas Silva, Cortez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcosa Viniciosa, Dawhana zajęli: Bruninho, Fernando Pacheco.

Między 79. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Juventude' i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 3-2 w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzelił Roberson. Asystę przy bramce zaliczył Guilherme Santos.

Zespołowi Juventude' zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Gremio.

Douglas Alan Schuck Friedrich
81′ Vanderson de Oliveira Campos
Míchel Macedo Rocha Machado
Jonathan Doin
Vitor Mendes Alves
46′ Walter Kannemann
Rafael Forster
Marcio Rafael Rafinha
Guilherme Oliveira Santos89′
 56′ Mathías Adalberto Villasanti Rolón
Jádson Alves dos Santos
 23′ . Douglas Costa
Guilherme Castilho Carvalho42′ 61′
Alisson Euler de Freitas Castro
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira89′
75′ Thiago dos Santos
João Victor da Vitória Fernandes46′
67′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Paulo Henrique Pereira da Silva61′
 25′ 75′ Diego de Souza Andrade
Marcos Vinicios Lopes Moura  59′ 67′
Gabriel Hamester Grando
William Arthur Assmann
Diogo Barbosa Mendanha
Paulo Henrique de Oliveira Alves
81′ Bruno Cortês Barbosa
Vinicius José Ignácio
46′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Bruno Roberto Pereira da Silva67′
75′ 86′ Lucas Silva Borges
Ricardo Ribeiro de Lima
75′ Elias Manoel Alves de Paula
Rafael Bilu Mudesto
Éverton Cardoso da Silva
Matheus Cotulio Bossa
Diego Churín
Roberson de Arruda Alves46′  90′ 79′
67′ Aldemir dos Santos Ferreira
Fernando José Pacheco Rivas89′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Gremio, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.