Gremio Porto Alegre - EC Bahia 2-1 (1-0). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

6 stycznia na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się spotkanie 28. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Bahia. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 2-1.

Anderson Martins 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Gremio wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Gremio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Vanderson. Asystę zanotował Diogo Barbosa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Thiagowi z drużyny gości. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gremio.

Jedenastka Bahia nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie Anderson Martins wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Juan Ramírez.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Matheusowi Henriquemu i Ramonowi.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Gremio przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wynik ustalił Diego Souza. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Diogo Barbosa.

Kibice Bahia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rossiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Thiago. W 60. minucie Ramon został zmieniony przez Claysona. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Rossiemu z Bahia.

W tej samej minucie trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Thaciano, a murawę opuścił Vanderson. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gremio: Lucas Silva, Jean Pyerre, Diego Souza, Alisson, na ich miejsce weszli: Darlan Mendes, César Pinares, Diego Churín, Éverton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela, Matheusa Bahii zajęli: Gabriel Novaes, Zeca. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vanderleiego z Gremio, a w 90. minucie Gilberta z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

EC Bahia
86′ Vanderlei Farias da Silva
Douglas Alan Schuck Friedrich
 16′ 68′ Vanderson de Oliveira Campos
Matheus Bahia Santos82′
69′ Lucas Silva Borges
Ramon Rodrigo de Carvalho50′ 60′
87′ Alisson Euler de Freitas Castro
Juan Pablo Ramírez Velásquez
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Thiago Eduardo de Andrade44′ 59′
50′ Matheus Henrique de Souza
Daniel Sampaio Simões81′
69′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Ronaldo da Silva Souza
 54′ 79′ Diego de Souza Andrade
Jose Carlos Cracco Neto82′
87′ Éverton Cardoso da Silva
Edson Fernando da Silva Gomes
68′ Thaciano Mickael da Silva
Alesson dos Santos Batista
69′ Darlan Pereira Mendes
Jefferson Gabriel Nascimento Brito
69′ César Ignacio Pinares Tamayo
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Róbson Michael Signorini
Clayson Henrique da Silva Vieira60′
Isaque Elias Brito
Gabriel Novaes Fernandes81′
79′ Diego Churín
Rosicley Pereira da Silva59′ 68′
Aldemir dos Santos Ferreira
Marcelo Ryan Silvestre dos Santos

Piłkarze Gremio dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Gremio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.