Gremio - Atletico Paranaense 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

21 lutego na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się spotkanie 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Atletico Paranaense. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 1-0.

Thaciano 77'

Zespół Gremio bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Gremio wygrał 18 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Darlanowi Mendesowi z Gremio. Była to 43. minuta starcia.

Kibice Gremio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferreirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Éverton. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na drugą połowę zespół Gremio wyszedł w zmienionym składzie, za Isaquego, Darlana Mendesa weszli Jean Pyerre, Thaciano.

W 61. minucie żółtą kartką został ukarany Nikão, piłkarz gości. W 70. minucie za Carlosa Eduarda wszedł Vitinho. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jádsona i na pole gry wprowadził napastnika Renata Kayzera, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gremio: Ferreirze w 72. i Lucasowi Silvie w 75. minucie. W tej samej minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Diego Churín wszedł za Diego Souzę.

Jedyną bramkę meczu zdobył Thaciano dla zespołu Gremio. Bramka padła w tej samej minucie. W 82. minucie Jonathan został zmieniony przez Khellvena, a za Léo Cittadiniego wszedł na boisko Guilherme Bissoli, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Silvę na Davida Braza.

W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Richard, Thiago Heleno z Atletico Paranaense.

Abner Vinicius da Silva Santos
46′ Éverton Cardoso da Silva
Christian Roberto Alves Cardoso
43′ 46′ Darlan Pereira Mendes
Carlos Eduardo Ferreira de Souza70′
75′ 83′ Lucas Silva Borges
Leonardo Cittadini83′
75′ Diego de Souza Andrade
Richard Cândido Coelho90′
46′ Isaque Elias Brito
. Jadson70′
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz61′
Vanderlei Farias da Silva
Jandrei Chitolina Carniel
83′ David Braz de Oliveira Filho
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
46′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Guilherme Bissoli Campos83′
46′  77′ Thaciano Mickael da Silva
Renato Kayzer de Souza70′
75′ Diego Churín
Reinaldo Nascimento Satorno
Guilherme da Silva Azevedo
Vitor Hugo Naum dos Santos70′
46′ 72′ Aldemir dos Santos Ferreira
Julimar Silva Oliveira Junior

Henrique Da Silva Walter

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Zespół Gremio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.