Gremio - Atletico Paranaense 0-1 (0-1). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

W spotkaniu 3. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 czerwca, zespół Gremio przegrał z Atletico Paranaense 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Arena do Grêmio w Porto Alegre.

Matheus Babi 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Gremio wygrała aż 19 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana z Atletico Paranaense, a w 34. minucie Matheusa Henriquego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 44. minucie spotkania, gdy Matheus Babi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Marcinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Paranaense.

Na drugą połowę drużyna Atletico Paranaense wyszła w zmienionym składzie, za Christiana wszedł Léo Cittadini. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matheusa Babiego z Atletico Paranaense, a w 60. minucie Thiaga Santosa z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Luiz Fernando został zastąpiony przez Maicona. W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Rafinie z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Nikão. Na boisko wszedł Miguel Terans, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Thiaga Santosa i na pole gry wprowadził napastnika Ricardinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Gremio: Rafinha, Jhonata Robert, Matheus Henrique, na ich miejsce weszli: Vanderson, Leo Chú, Jean Pyerre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitinha, Matheusa Babiego, Marcinha zajęli: Carlos Eduardo, Renato Kayzer, Khellven. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Aderbar Melo dos Santos Neto
65′ 73′ Marcio Rafael Rafinha
Abner Vinicius da Silva Santos
34′ 84′ Matheus Henrique de Souza
Thiago Heleno Henrique Ferreira
62′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Richard Cândido Coelho87′
90′ Aldemir dos Santos Ferreira
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz67′
60′ 73′ Thiago dos Santos
Christian Roberto Alves Cardoso11′ 46′
84′ Jhonata Robert Alves da Silva
Felipe Aguilar Mendoza
73′ Vanderson de Oliveira Campos
Khellven Douglas Silva Oliveira80′ 90′
Jonathan Doin
Nicolas Vichiatto da Silva
Victor Bobsin Pereira
Luan Patrick Wiedthauper
84′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
62′ 90′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Fernando Canesin Matos
Lucas Silva Borges
Leonardo Cittadini46′
84′ Leonardo Alves Chú Franco
. Jadson
Guilherme da Silva Azevedo
Miguel David Terans Pérez67′
Leonardo Augusto dos Santos Pereira
Carlos Eduardo Ferreira de Souza76′
73′ Ricardo Viana Filho
Renato Kayzer de Souza80′

Przewaga jedenastki Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Gremio w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.