Gremio - America FC 1-1 (1-1). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

24 lipca na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz 13. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i America FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Felipe Azevedo 31'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół America FC zajmował 18., natomiast jedenastka Gremio - 19. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Gremio wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Guedes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, strzelając gola w siódmej minucie pojedynku.

Chwilę później trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W ósmej minucie na plac gry wszedł Ricardinho, a murawę opuścił Diego Souza.

Zespół Gremio niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 24 minuty, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Felipe Azevedo. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Zé Vitorowi z zespołu gości. Była to 32. minuta meczu.

W 36. minucie za Zé Vitora wszedł Ramon. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Darlan Mendes, Jean Pyerre, a na ich miejsce weszli Douglas Costa, Victor Bobsin. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Fernandowi Henriquemu, zawodnikowi gospodarzy.

Trener America FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Diego Ferreirę i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Toscana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy America FC: Felipe Azevedo, Alan Ruschel, Chrigor, na ich miejsce weszli: Ademir, Geovane, Carlos Alberto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guedesa, Vandersona zajęli: Diogo Barbosa, Rafinha. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gremio oraz dwie drużynie przeciwnej.

Ricardo César Dantas da Silva
71′ Vanderson de Oliveira Campos
Adilson dos Anjos Oliveira
63′ Fernando Henrique do Nascimento Pereira
Diego Ferreira Matheus67′
62′ Victor Bobsin Pereira
Alan Luciano Ruschel74′ 82′
 7′ 71′ Guilherme Alecsander Machado Guedes
Paulo Roberto Valoura Junior
62′ . Douglas Costa
Felipe Azevedo dos Santos  31′ 67′
8′ Diego de Souza Andrade
Fabrício Daniel de Souza
Alisson Euler de Freitas Castro
Chrigor Flores Moraes82′
Adriel Vasconcelos Ramos
Joriwinnyson Santos dos Anjos Rodrigues
71′ Diogo Barbosa Mendanha
Anderson de Jesus Santos
Bruno Cortês Barbosa
João Paulo Gomes da Costa
71′ 90′ Marcio Rafael Rafinha
Lucas Kal Schenfeld Prigioli
62′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
José Ricardo Barbosa Ribeiro Drumond
Mateus Ferreira
Ramon Rodrigo de Carvalho36′ 85′
62′ 90′ Darlan Pereira Mendes
Carlos Alberto Gomes da Silva Filho82′
8′ Ricardo Viana Filho

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.