Goias Esporte Clube - Santos Futebol Clube 1-0 (1-0). Liga - 6. kolejka

W meczu 6. kolejki Serie A, który rozegrany został 16 maja, zespół Goiasu wygrał z Santos FC 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio da Serrinha w Goiani.

W  meczu 6. kolejki  Serie A, który rozegrany został 16 maja, zespół Goiasu wygrał  z Santos FC  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio da Serrinha w Goiani.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Santos FC wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Elvis Araujo dla zespołu Goiasu. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Fabianowi Bustos z drużyny Santos FC. Była to 20. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goiasu.

W 59. minucie Vinicius Zanocelo został zmieniony przez Sandry'ego. W tej samej minucie w jedenastce Santos FC doszło do zmiany. Rwan Seco wszedł za Marcosa Leonarda.

Po chwili trener Goiasu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Elvisa Arauja. Na boisko wszedł Fellipe Bastos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Goiasu doszło do zmiany. Nicolas wszedł za Pedro Raula. Trener Santos FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jhojana Julia i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Bragę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 68. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Goiasu: Apodi, Caio, Diego, na ich miejsce weszli: Maguinho, Auremir, Juan Pablo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Baptistao, Rodriga Fernandeza zajęli: Ricardo Goulart, Gabriel Pirani. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Santos FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Goiasu żadną kartką, natomiast zawodnikom Santos FC pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.