Goias Esporte Clube - Red Bull Bragantino 1-1 (0-1). Liga - 8. kolejka

W starciu 8. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna Goiasu zremisowała z Red Bull Bragantinem 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio da Serrinha w Goiani.

W  starciu 8. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna Goiasu zremisowała  z Red Bull Bragantinem  1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio da Serrinha w Goiani.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Caiowi z Goiasu.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Red Bull Bragantina otworzyli wynik. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Artur. Przy strzeleniu gola asystował Jose Hurtado.

W 45. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jadsoma Silvę, zawodnika Red Bull Bragantina. W tej samej minucie Danilo Barcelos został zmieniony przez Matheusa de Salesa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Red Bull Bragantina.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Alerrandrowi, piłkarzowi Red Bull Bragantina. Chwilę później trener Red Bull Bragantina postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jose Hurtada wszedł Guilherme, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Red Bull Bragantina nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W tej samej minucie w zespole Red Bull Bragantina doszło do zmiany. Marcos Vinicios wszedł za Helinha.

Zawodnicy Goiasu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie Nicolas wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Diego.

W 90. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Luanowi Diasowi z zespołu Goiasu. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Ramires Eric, tym samym drużyna Red Bull Bragantina musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał Marcos Vinicios z Red Bull Bragantina.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Red Bull Bragantina w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.