Goias Esporte Clube - Avai Futebol Clube 1-1 (0-1). Liga - 22. kolejka

13 sierpnia na Estadio da Serrinha w Goiani odbyło się starcie 22. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Goiasu i Avai. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

13 sierpnia  na Estadio da Serrinha w Goiani odbyło się starcie  22. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Goiasu  i Avai. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Goiasu wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Avai nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Guilherme Bissoli.

W 45. minucie Fellipe Bastos został zmieniony przez Nicolasa. W tej samej minucie w drużynie Goiasu doszło do zmiany. Vinicius wszedł za Fellipe Bastosa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Avai.

W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Williamowi Pottkerowi, piłkarzowi Avai. W 58. minucie w drużynie Avai doszło do zmiany. Rodrigo Freitas wszedł za Lucasa Venturę.

Niedługo później trener Avai postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Guilherme Bissolego wszedł Thales Bento, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Avai nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W tej samej minucie w zespole Avai doszło do zmiany. Natanael wszedł za Williama Pottkera. Trener Goiasu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Matheusa Salesa i na pole gry wprowadził napastnika Renata Juniora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna Avai długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak zespół Goiasu doprowadził do remisu. Gola strzelił Dada Belmonte. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Avai: Muriqui, Eduardo Biasi, a na ich miejsce weszli Paolo Guerrero, Raniele.

W 84. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Saviowi Alvesowi z Goiasu. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Savio Alves, tym samym drużyna Goiasu musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Rodrigo Freitas z zespołu Avai.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.