Goiás EC - SC do Recife 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W spotkaniu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 grudnia, drużyna Goias EC wygrała ze Sport Recife 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-26 23:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Goiás EC
SC do Recife
1
0
Fernandão 5'

Jedenastka Goias EC przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Goias EC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Fernandão dla drużyny Goias EC. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Shaylon.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rafaelowi Mourze z Goias EC. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Goias EC.

Drugą połowę zespół Sport Recife rozpoczął w zmienionym składzie, za Ronalda wszedł Betinho. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Fernandão z drużyny gospodarzy.

W 64. minucie Fernandão został zastąpiony przez Viniciusa. W 76. minucie Douglas Baggio został zmieniony przez Gustava Blanca, co miało wzmocnić zespół Goias EC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marquinhosa na Raula Pratę. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Gustavo Blanco, piłkarz gospodarzy.

Trener Sport Recife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikaela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lucas Mugni. W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Raulowi Pracie z Sport Recife. Chwilę później trener Goias EC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Miguel Ferreira, a murawę opuścił Alejandro Cabral.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sander, Bruninho, a na ich miejsce weszli Junior Tavares, Marcão. W samej końcówce meczu kartką został ukarany Breno, zawodnik Goias EC. W drugiej połowie nie padły gole.

Marcos Antônio Almeida Silva88′
76′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Lucas Andrés Mugni81′
89′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Marcos Vinícius Sousa Natividade81′
86′ Alejandro Ariel Cabral
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva46′
 5′ 58′ 64′ José Fernando Viana de Santana
Thiago Neves Augusto
45′ Rafael Martiniano de Miranda
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
76′ 79′ Gustavo Blanco Petersen Macedo
Roberto Pimenta Vinagre Filho46′
86′ Miguel Ferreira Damasceno
Ricardo Ribeiro de Lima
Eduardo Figueiredo da Cruz
Márcio Rodrigues Araújo
64′ Vinicius Lopes da Silva
Mikael Filipe Viana de Sousa81′

Przewaga zespołu Sport Recife w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sport Recife pokazał jedną.

Jedenastka Goias EC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.