Goiás EC - Sao Paulo Futebol Clube 0-3 (0-1). Liga brazylijska - 1. kolejka Serie A

3 grudnia na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się spotkanie 1. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0.

1. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-03 23:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Hernanes 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Sao Paulo FC wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz jeden remis.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał kartką Iaga, piłkarza Goias EC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 19. minucie spotkania, gdy Igor Gomes strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Luciano.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Gabriel Rodrigues z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sao Paulo FC.

Drugą połowę zespół Goias EC rozpoczął w zmienionym składzie, za Fábia Sanchesa wszedł Rafael Moura. Kibice Goias EC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Pintadę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ratinho.

Na drugą połowę jedenastka Goias EC wyszła w zmienionym składzie, za Brena, Alejandra Cabrala weszli Pedro Marinho, Henrique Lordelo.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie trafił Brenner. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Gabriel.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Daniel Villalva z Goias EC. Była to 64. minuta pojedynku. W 73. minucie Gabriel zastąpił Tchê Tchê. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Vitor Bueno, a murawę opuścił Igor Gomes.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hernanes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Tchê Tchê.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Tiago Luis Volpi
7′ Iago Pereira Mendonça
Torres Belen Juanfran80′
Heron Crespo da Silva
Robert Abel Arboleda Escobar
46′ Fábio Pizarro Sanches
Bruno Fabiano Alves
46′ Alejandro Ariel Cabral
Reinaldo Manoel da Silva
46′ Jurani Francisco Ferreira
Daniel Alves
31′ Gabriel Martins Rodrigues
Gabriel Davi Gomes Sara74′
46′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Igor Silveira Gomes  19′ 73′
Gustavo Blanco Petersen Macedo
Luan Vinicius da Silva Santos
José Fernando Viana de Santana
Luciano da Rocha Neves80′
64′ 79′ Daniel Alberto Villalva Barrios
Igor Vinicius de Souza80′
46′ Pedro Henrique Marinho Maria
Leonardo Pinheiro da Conceição
46′ Juan de Dios Pintado Leines
Rodrigo Nestor Bertalia
79′ Daniel Silva Santos
Danilo das Neves Pinheiro74′
46′ Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Vitor Frezarin Bueno73′
Alyson José da Motta
Anderson Hernanes80′  83′
46′ Rafael Martiniano de Miranda
Jonas Gabriel da Silva Nunes

Pablo Felipe Teixeira80′

Santiago Tréllez Viveros

Arbiter nie ukarał zawodników Sao Paulo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.