Goiás EC - Flamengo Río de Janeiro 0-3 (0-1). Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A

W pojedynku 30. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Goias EC przegrała z Flamengo Río de Janeiro 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-19 00:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Pedro 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała aż 11 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Goias EC i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 42. minucie spotkania, gdy Giorgian De Arrascaeta strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Diego.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Breno, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flamengo Río de Janeiro.

Drugą połowę drużyna Goias EC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Douglasa Baggia wszedł Vinicius. W 48. minucie kartkę dostał Tadeu z jedenastki gospodarzy.

Po chwili trener Goias EC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Miguel Ferreira, a murawę opuścił Breno. W tej samej minucie Fernandão został zastąpiony przez Daniela. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Alejandrowi Cabralowi z Goias EC.

Drużyna Goias EC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Barbosa. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Bruno Henrique.

Trener Flamengo Río de Janeiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż 11 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Bruno Henrique. Posunięcie trenera było słuszne. Pedro strzelił kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Gabriel Barbosa, Éverton Ribeiro, Filipe Luís, Giorgian De Arrascaeta, na ich miejsce weszli: Michael, Vitinho, Renê, Gomes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Cabrala, Rafaela Moury zajęli: Índio, Sandrinho.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli. Asystę zanotował Renê.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Goiás EC
48′ Tadeu Antonio Ferreira
Gustavo Henrique Vernes
46′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Filipe Luis16′ 76′
Shaylon Kallyson Cardozo
Éverton Augusto de Barros Ribeiro76′
58′ 70′ Alejandro Ariel Cabral
Willian Souza Arão da Silva
Jefferson Junio Antônio da Silva
Ribas da Cunha Diego
45′ 54′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Bruno Henrique Pinto68′
16′ 54′ José Fernando Viana de Santana
Gabriel Barbosa Almeida  63′ 69′
31′ 71′ Rafael Martiniano de Miranda
Leonardo Pereira
54′ Daniel de Pauli Oliveira
Renê Rodrigues Martins76′
54′ Miguel Ferreira Damasceno
João Victor Gomes da Silva83′
Pedro Henrique Marinho Maria
João Pedro Vilardi Pinto
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Pedro Guilherme Abreu dos Santos68′  90′
71′ Sandro Diego de Moraes Bueno
Victor Vinicius Coelho Santos76′
70′ Eduardo Figueiredo da Cruz
Michael Richard Delgado de Oliveira69′
46′ Vinícius Lopes da Silva
Rodrigo Muniz Carvalho

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Flamengo Río de Janeiro przyznał jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.