Goiás EC - Ceará SC 0-4 (0-2). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

21 stycznia na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się spotkanie 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Ceary S.C. Mecz zakończył się zwycięstwem Ceary S.C. 4-0.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-21 23:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Vina 52',63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Goias EC wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 18. minucie spotkania, gdy Lima zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Vinícius Goes.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fernando Sobral wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Vinícius Goes.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Heronowi z Goias EC. Była to 50. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 52. minucie spotkania, gdy Vinícius Goes strzelił z karnego trzeciego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 58. minucie Chico został zastąpiony przez Taylona.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vinícius Goes z Ceary S.C.. Bramka padła po podaniu Limy.

Po chwili trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Charles, a murawę opuścił Fernando Sobral. Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ceary S.C.: Leonardo Chú, Cleber, Fabinho, Alyson, na ich miejsce weszli: Saulo Mineiro, Felipe Vizeu, Pedro, Kelvyn. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viniciusa, Miguela Ferreiry zajęli: Índio, Pedro Marinho. W 85. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Douglas Baggio wszedł za Fernandão.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Samuel Xavier Brito
50′ Heron Crespo da Silva
Tiago Pagnussat
58′ Luis Francisco Grando
Luiz Otávio Anacleto Leandro
Shaylon Kallyson Cardozo
Alyson Vinicius Almeida Neves85′
72′ Miguel Ferreira Damasceno
Fernando Pereira do Nascimento  45′ 69′
85′ José Fernando Viana de Santana
Vinícius Goes Barbosa de Souza  52′ (k.), 63′
72′ Vinícius Lopes da Silva
Cleber Bomfim de Jesus77′
Marcelo Rangel Rosa
Fernando Büttenbender Prass
58′ Taylon Vinicius dos Santos Carvalho
William Klaus
Gabriel Martins Rodrigues
Carlos Eduardo Santos Oliveira
Iago Pereira Mendonça
Eduardo Schroeder Brock
72′ Pedro Henrique Marinho Maria
Wescley Gomes dos Santos
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Pedro Henrique Naressi Machado77′
85′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Willian Oliveira dos Santos
Sandro Diego de Moraes Bueno
Kelvyn Ramos da Fonseca85′
72′ Eduardo Figueiredo da Cruz
Charles Rigon Matos69′
Alyson José da Motta
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo77′

Saulo Rodrigues da Silva69′

Francisco Vítor Silva Costa

Arbiter nie ukarał piłkarzy Ceary S.C. żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.