Goiás EC - CA Mineiro Belo Horizonte 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

4 lutego na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się spotkanie 34. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Atlético Mineiro. Mecz zakończył się zwycięstwem Goias EC 1-0.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-04 01:30 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Goiás EC
CA Mineiro Belo Horizonte
1
0
Índio 28'

Drużyna Atlético Mineiro bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Atlético Mineiro wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Índio dla drużyny Goias EC. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Daniel.

Po pół godzinie gry sędzia przyznał kartkę Allanowi z jedenastki gości. W 40. minucie Daniel zastąpił Taylona. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Índio, zawodnik Goias EC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Goias EC.

Na drugą połowę zespół Atlético Mineiro wyszedł w zmienionym składzie, za Gabriela wszedł Jair. Trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marrony, a murawę opuścił Eduardo Sasha.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Mariano, Diego Tardelli, a na ich miejsce weszli Alan Franco, Eduardo Vargas. A kibice Goias EC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ratinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Índio. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Goias EC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Everson Felipe Marques Pires
81′ Shaylon Kallyson Cardozo
Gabriel Costa França46′
David de Duarte Macedo
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
90′ Heron Crespo da Silva
Réver Humberto Alves de Araújo
Jefferson Junio Antônio da Silva
Alan Steven Franco Palma60′
Fábio Pizarro Sanches
Jefferson David Savarino Quintero
 28′ 45′ 61′ Eduardo Figueiredo da Cruz
Guilherme Arana Lopes
40′ Daniel de Pauli Oliveira
Hyoran Kauê Dalmoro
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Allan Rodrigues de Souza31′ 70′
81′ José Fernando Viana de Santana
Eduardo Colcenti Antunes46′
61′ Miguel Ferreira Damasceno
Eduardo Vargas60′
Matheus Alves da Silva Cardoso
Rafael Pires Monteiro
90′ Tadeu Antonio Ferreira
Leandro Bagy Victor
40′ Taylon Vinicius dos Santos Carvalho
Wellington Daniel Bueno
Luis Francisco Grando
Mariano Ferreira Filho60′ 75′
Gabriel Martins Rodrigues
Igor Rabello da Costa
81′ Iago Pereira Mendonça
Cláudio Rodrigues Gomes
Gustavo Luis Silva Aguiar
Nathan Allan de Souza70′
61′ Jurani Francisco Ferreira
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva
Pedro Henrique Marinho Maria
Jair Rodrigues Júnior46′ 83′
61′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Marrony da Silva Liberato Silveira46′
Sandro Diego de Moraes Bueno
Sávio Moreira de Oliveira
81′ Rafael Martiniano de Miranda
Diego Tardelli Martins60′

Przewaga zespołu Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (76 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.