Goiás EC - Botafogo Rio de Janeiro 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

W meczu 36. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 13 lutego, zespół Goias EC zwyciężył z Botafogo 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-13 21:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Goiás EC
Botafogo Rio de Janeiro
2
0
Rafael Moura 8'
Fernandão 64'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 20. drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Goias EC wygrał 13 razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goias EC w ósmej minucie spotkania, gdy Rafael Moura strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Vinícius Lopes.

Między 23. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goias EC.

Trener Botafogo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Warley, a murawę opuścił Cesinha. Drugą połowę drużyna Botafogo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kayque'a wszedł Luiz Otávio.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Migueirę, zawodnika gospodarzy. W 59. minucie za Miguela Migueirę wszedł Iago Mendonça.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Goias EC, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Fernandão. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Shaylon.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kanu osłabiając tym samym zespół gości. Kibice Goias EC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Índia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fernandão. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Goias EC: Índiowi w 86. i Brenowi w 87. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

David Sousa Albino23′
28′ Heron Crespo da Silva
Victor Hugo Soares dos Santos83′
Jefferson Junio Antônio da Silva
Kevin Peterson dos Santos Silva
51′ 59′ Miguel Ferreira Damasceno
Kayque Luiz Pereira34′ 46′
87′ 90′ Breno Washington Rodrigues da Silva
César Coelho Campos Júnior46′
83′ Vinícius Lopes da Silva
Hugo Gonçalves Ferreira Neto65′
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
Caio Alexandre Sousa e Silva39′
 64′ 83′ José Fernando Viana de Santana
Matheus Nascimento de Paula76′
 8′ 90′ Rafael Martiniano de Miranda
Gustavo Cascardo de Assis
59′ Iago Pereira Mendonça
Luiz Otávio Alves Marcolino46′
Gustavo Luis Silva Aguiar
Iván Darío Angulo Cortés
90′ Alejandro Ariel Cabral
Wendel Lessa de Macedo Gonçalves
83′ Daniel de Pauli Oliveira
Sebastião Ênio Santos de Almeida
90′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Matheus Barcelos da Silva65′
Sandro Diego de Moraes Bueno
Warley Leandro da Silva46′
83′ 86′ Eduardo Figueiredo da Cruz
Bruno dos Santos Nazário76′

Alexander Lecaros Aragón

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Botafogo w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.