Goianiense - Fluminense 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A

W meczu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 24 czerwca, drużyna Goianiense zwyciężyła z Fluminense 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Antônio Accioly w Goiânii.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-24 00:00 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Arbiter: Paulo Cesar Zanovelli
AC Goianiense
Fluminense Rio de Janeiro
1
0
Nathan Silva 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Fluminense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Janderson z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku.

W 41. minucie za João Paula wszedł Arthur Gomes. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Gabrielowi Teixeirze z Fluminense. Trener Goianiense postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Igora Cariúsa i na pole gry wprowadził napastnika André Luisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nina z Fluminense, a w 76. minucie Nathana Silvę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Ganso, Abel Hernández, a na ich miejsce weszli Nenê, Fred.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Nathan Silva dla drużyny Goianiense. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Arthur Gomes.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Goianiense doszło do zmiany. Gabriel Baralhas wszedł za Zé Roberta. W 90. minucie kartki obejrzał Fernando Miguel z Goianiense i Luiz Henrique z zespołu gości.

Roberto
90′ Fernando Miguel Kaufmann
Marcos Felipe de Freitas Monteiro
Luís Eduardo Marques dos Santos
Lucas Felipe Calegari46′
 81′ 76′ Nathanael Ananias da Silva
Marcílio Florêncio Mota Filho75′
Éder Ferreira Graminho
Luccas Claro dos Santos
70′ Igor Aquino da Silva
Danilo Carvalho Barcelos
Marlon Rodrigues Freitas
Yago Felipe da Costa Rocha
30′ Janderson Santos de Souza
Kayky da Silva Chagas69′
Natanael Batista Pimenta
Gabriel Teixeira Aragão52′
Willian Marlon Ferreira Moraes
Matheus Martinelli Lima
40′ João Paulo da Silva Alves
Anderson Luis de Carvalho76′
86′ José Roberto Assunção de Araujo Filho
Matheus Ferraz Pereira
86′ Gabriel Baralhas dos Santos
Manoel Messias Silva Carvalho
André da Silva Lima
Lucca Borges De Brito
40′ Arthur Gomes Lourenço
Juan Ramón Cazares Sevillano
70′ André Luis da Costa Alfredo
Paulo Henrique Chagas de Lima76′
Lucas Gabriel Ribeiro Firmo
André Trindade da Costa Neto69′

Raúl Marcelo Bobadilla

Abel Mathías Hernández Platero76′

Luiz Henrique André Rosa da Silva69′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Goianiense wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.