Goianiense - Atlético Mineiro 2-1 (0-0). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W spotkaniu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 października, zespół Goianiense wygrał z Atlético Mineiro 2-1 (0-0). Mecz na Estádio Antônio Accioly w Goiânii obejrzało 2 963 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-17 23:15 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Widzów: 2963 | Arbiter: Raphael Claus
Nathan Silva 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Atlético Mineiro wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Atlético Mineiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Zé Roberto z jedenastki gospodarzy. Była to 36. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna Goianiense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ronalda wszedł João Paulo.

Nagle to piłkarze Atlético Mineiro otworzyli wynik. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Nathan Silva. Asystę przy golu zaliczył Ignacio Fernández.

W 62. minucie Gabriel Baralhas został zmieniony przez Marlona Freitasa. Kibice Goianiense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Briana Montenegra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zé Roberto. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie Janderson wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marlon Freitas.

Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Dylan Borrero, a murawę opuścił Tchê Tchê. Między 70. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Goianiense: André Luis, Arnaldo, na ich miejsce weszli: Jefferson, Oliveira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kena, Federica Zaracha zajęli: Eduardo Sasha, Calebe.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Goianiense przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Oliveira. Przy strzeleniu gola asystował Janderson.

W 84. minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Hyoran wszedł za Gugę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Everson Felipe Marques Pires
78′ Arnaldo Manoel de Almeida
Guilherme Antonio Arana Lopes
61′ Gabriel Baralhas dos Santos
Danilo das Neves Pinheiro70′
 65′ Janderson Santos de Souza
Federico Matías Zaracho78′
46′ Ronald Pereira Martins
Marcos da Silva França70′
Willian Marlon Ferreira Moraes
Allan Rodrigues de Souza
78′ André Luis da Costa Alfredo
Ignacio Martín Fernández
36′ 62′ José Roberto Assunção de Araujo Filho
Givanildo Vieira de Souza
Luan Polli Gomes
Matheus Mendes Werneck de Oliveira
Werley Ananias da Silva
Rafael Pires Monteiro
78′  81′ Lucas da Cruz Oliveira
Réver Humberto Alves de Araújo
78′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Igor Rabello da Costa
Pedro Henrique Pereira da Silva
Dylan Felipe Borrero Caicedo70′
46′ João Paulo da Silva Alves
Hyoran Kauê Dalmoro84′
André da Silva Lima
Luis Otávio de Oliveira
61′ Marlon Rodrigues Freitas
Nathan Allan de Souza
62′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Antonio Fialho de Carvalho Neto
Lucas Gabriel Ribeiro Firmo
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva78′

Jair Rodrigues Júnior

Eduardo Colcenti Antunes70′

Przewaga zespołu Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Atlético Mineiro żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonała czterech zmian.