Goianésia EC - Clube de Regatas Brasil 2-3 (1-1). Copa do Brasil

27 marca na Estádio Giulite Coutinho w Mesquicie odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Goianésia EC a Clube de Regatas. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Clube de Regatas 3-2, który wywalczył awans.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-03-27 19:30 | Stadion: Estádio Giulite Coutinho | Arbiter: Douglas Schwengber da Silva
Guilherme Romão 61'

Od pierwszych minut zespół Clube de Regatas zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Goianésia EC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Clube de Regatas otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Lucão do Break.

Zawodnicy Goianésia EC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie Du Gaia wyrównał wynik meczu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lucão do Breakowi i Márciowi Luizowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szybko po stracie gola jedenastka Clube de Regatas ponownie trafiła do bramki rywala. W 46. minucie Diego Torres dał prowadzenie swojej drużynie.

W 50. minucie za Andrezinha wszedł Léo Carvalho. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Goianésia EC: Naelowi w 55. i Cleidsonowi w 59. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie wynik na 1-3 podwyższył Guilherme Romão.

Między 62. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clube de Regatas: Guilherme Romão, Jorge Roa, Lucão do Break, Luidy, Diego Torres, na ich miejsce weszli: Jatobá, Calyson, Olivio, Dudu, Regis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Édipa, Naela, Cleidsona, Fábia Leitego zajęli: Rômulo, Ygor, Anderson Sobral, Bosco. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartkami Jatobę, Diego Torresa z jedenastki Clube de Regatas.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie wynik ustalił Caio Acaraú.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartki Ygorowi z Goianésia EC i Edsonowi Marddenowi, Dudu z drużyny Clube de Regatas. Zespołowi Goianésia EC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Clube de Regatas.

Wellington Pereira Rodrigues
44′ Márcio Luiz Pio Venâncio
Diego Ivo Pires
59′ 62′ Cleidson Rodrigues dos Santos
Guilherme Kennedy Romão  61′ 65′
 86′ Carlos Caio Andrade
Claudinei Junio De Souza
55′ 62′ Natanael de Oliveira Lima
Jorge Andrés Roa Jiménez80′
81′ Fábio de Souza Leite
Diego Fabián Torres  46′ 76′ 85′
 42′ Eduardo Gonçalves de Freitas
Hyuri Henrique de Oliveira Costa
62′ Édipo Guilhen Muniz
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva  27′ 44′ 80′
50′ André Quemelo Grelli
Luidy Viegas80′
Luan Meirelles Santos de Jesus
Diogo José Gonçalves da Silva
62′ Francisco Anderson da Silva Nascimento
Luca Caio Pinheiro Neves
81′ Wanderson Anunciação de Miranda
Ewerton Ribeiro Páscoa
Guilherme Gomes da Conceição
Olivio Aparecido Costa80′
50′ Leonardo Macedo Carvalho
Carlos Eduardo Bacila Jatobá65′ 76′
62′ Rômulo Oliveira Amorim
Eduardo Feitoza Sampaio80′ 90′
62′ 90′ Ygor Vinícius de Souza
Calyson Rubens Santiago Rosa80′

Regis Tosatti Giacomin85′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Clube de Regatas w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.