Fortaleza Esporte Clube - Sport Club Internacional 3-0 (1-0). Liga - 21. kolejka

W spotkaniu 21. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Fortaleza-CE wygrała z Internacionalem 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Governador Placido Castelo.

W  spotkaniu 21. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Fortaleza-CE wygrała  z Internacionalem  3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Governador Placido Castelo.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Fortaleza-CE wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Romarinho osłabiając tym samym drużynę Fortaleza-CE.

Między 32. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Internacionalu i jedną drużynie przeciwnej.

Lucas Crispim wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza-CE, strzelając gola w 45. minucie spotkania. W tej samej minucie za Braiana Romera wszedł Taison.

W tej samej minucie w zespole Internacionalu doszło do zmiany. Alemao wszedł za Braiana Romera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortaleza-CE.

Między 46. a 65. minutą, boisko opuścili zawodnicy Internacionalu: Liziero, Thauan Lara, Kaique Rocha, na ich miejsce weszli: Edenilson, Rene, Carlos de Pena. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronalda, Lucasa Crispima zajęli: Jose Welison, Hercules. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Alanowi Patrickowi z Internacionalu. Była to 59. minuta pojedynku.

Zespół Internacionalu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fortaleza-CE, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Hercules. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moises.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza-CE w 84. minucie spotkania, gdy Robson strzelił trzeciego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Zespół Fortaleza-CE zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Zawodnicy Fortaleza-CE dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.