Fortaleza Esporte Clube - Fluminense Football Club 0-1 (0-1). Liga - 7. kolejka

22 maja na Estadio Governador Placido Castelo odbyło się spotkanie 7. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza-CE i Fluminense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

22 maja  na Estadio Governador Placido Castelo odbyło się spotkanie  7. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza-CE  i Fluminense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Fortaleza-CE wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Luiz Henrique dla drużyny Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nathan.

W 15. minucie Titi został zastąpiony przez Jussę. W 45. minucie w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Samuel Xavier wszedł za Nathana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

Między 50. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza-CE: Jose Welison, Silvio Romero, Moises, Hercules, na ich miejsce weszli: Lucas Crispim, Renato Kayzer, Depietri, Robson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nina, Luiza Henriquego, Gansa zajęli: Luccas Claro, Caio Paulista, Gustavo Nonato. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Limę z Fortaleza-CE, a w 90. minucie Davida Braza z drużyny przeciwnej.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga jedenastki Fortaleza-CE w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Fluminense. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Fortaleza-CE dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Fluminense dokonała czterech zmian.