Fortaleza EC - SC do Recife 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A

14 czerwca na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się pojedynek 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Sport Recife. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-14 01:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Fortaleza EC
SC do Recife
1
0
Wellington Paulista 79'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 35. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sport Recife i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Carlinhos z zespołu gospodarzy. W 56. minucie Gustavo został zastąpiony przez Thiaga Lopesa.

W 58. minucie żółtą kartkę dostał David, piłkarz gospodarzy. W 64. minucie w drużynie Sport Recife doszło do zmiany. Iago Maidana wszedł za Rafaela Thyere'a. W tej samej minucie trener Fortaleza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Henriquego. Na boisko wszedł Matheus Vargas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Sport Recife postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marquinhosa wszedł Patric, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Sport Recife nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W tej samej minucie w zespole Sport Recife doszło do zmiany. Maxwell wszedł za Haynera. W 73. minucie arbiter wyrzucił z boiska Maxwella ze Sport Recife.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Iago Maidana, zawodnik Sport Recife.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Wellington Paulista dla drużyny Fortaleza. Bramka padła w tej samej minucie. W 84. minucie André został zmieniony przez Mikaela, co miało wzmocnić zespół Sport Recife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlinhosa na Brunona Melę.

Hayner William Monjardim Cordeiro66′
36′ Cristian Chagas Tarouco
Marcos Vinícius Sousa Natividade65′
48′ 90′ Carlos Emiliano Pereira
Paulo Roberto Moccelin35′
64′ Luiz Henrique Araujo Silva
Ricardo Ribeiro de Lima43′
64′ Robson dos Santos Fernandes
Gustavo Silva de Oliveira56′
58′ 65′ David Correa da Fonseca
André Felipe Ribeiro de Souza84′
Marcelo Boeck
Luan Polli Gomes
90′ Bruno Ferreira Melo
José Welison da Silva
64′ Matheus de Vargas
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva
Ronald dos Santos Lopes
Thiago Ferreira Lopes56′
Pablo Gabriel Sousa Alves
Roberto Pimenta Vinagre Filho
64′  79′ (k.) Wellington Pereira Nascimento
Emaxwell Souza de Lima66′ 73′
65′ José Romário Silva de Souza
Santiago Tréllez Viveros
Igor Torres da Silva
Mikael Filipe Viana de Sousa84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Fortaleza w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.