Fortaleza EC - Santos FC Sao Paulo 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A

W starciu 31. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 21 stycznia, jedenastka Fortaleza zwyciężyła z Santos 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-21 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Fortaleza EC
Santos FC Sao Paulo
2
0
Juninho 48'
Wellington Paulista 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Santos wygrała dwa razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszej połowie jedenastka Santos mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 44. minucie karnego dla Santos nie wykorzystał Jean Mota. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 48. minucie spotkania, gdy Juninho strzelił z karnego pierwszego gola. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Felipe, piłkarza Fortaleza.

Po chwili trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił Osvaldo. W tej samej minucie Mariano Vásquez został zastąpiony przez Wellingtona Paulistę. A trener Santos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Lourença. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Jean Mota.

W 63. minucie w jedenastce Santos doszło do zmiany. Bruno Marques wszedł za Marcosa Leonarda. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Carlinhosowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Wellington Paulista wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie spotkania. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Yuriego Cesara.

Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fortaleza: Felipe, Romarinho, Juninho, na ich miejsce weszli: Tinga, Ronald, Derley. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arthura Gomesa, Guilherme Nunesa, Lucasa Bragi zajęli: Tailson, Wagner, Ângelo Borges. W 83. minucie kartkę dostał Romarinho z Fortaleza. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
64′ Carlos Emiliano Pereira
Felipe Jonatan Rocha Andrade
53′ 74′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Lucas Braga Ribeiro83′
61′ Osvaldo Lourenço Filho
Sandry Roberto Santos Goes
83′ 74′ José Romário Silva de Souza
Arthur Gomes Lourenço80′
 48′ (k.) 89′ Paulo Roberto Valoura Junior
Jean Mota Oliveira de Sousa 44′ (k.) 63′
61′ Mariano Vásquez
Guilherme Nunes da Silva80′
David Correa da Fonseca
Marcos Leonardo Santos Almeida63′
Marcelo Boeck
Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
74′ Guilherme de Jesus da Silva
Ângelo Gabriel Borges Damaceno83′
74′ Ronald dos Santos Lopes
Renyer Luan De Olivera Damasceno
61′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Bruno Henrique Marques Torres63′
89′ Wanderley Sousa de Jesus
Tailson Pinto Gonçalves80′
Ederson Alves Ribeiro Silva

61′  66′ Wellington Pereira Nascimento

Bergson Gustavo Silveira da Silva

Arbiter nie ukarał piłkarzy Santos żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.