Fortaleza EC - Red Bull Bragantino 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 13. kolejka Serie A

W pojedynku 13. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 25 lipca, drużyna Fortaleza zwyciężyła z Atletico Bragantino 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

13. kolejka Brazylia - Serie A
2021-07-25 21:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Fortaleza EC
Red Bull Bragantino
1
0
Robson 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Robson dla zespołu Fortaleza. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yago Pikachu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matheusowi Jussie z Fortaleza. Była to 23. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortaleza.

Między 49. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W 60. minucie Matheus Vargas został zastąpiony przez Ronalda.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jadsom Silva, Weverson, a na ich miejsce weszli Raul, Edimar Fraga. Chwilę później trener Fortaleza postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Igora Torresa wszedł Jackson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fortaleza utrzymać prowadzenie. Trener Atletico Bragantino postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Tomása Cuella i na pole gry wprowadził napastnika Helinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Praxedes został zmieniony przez Ramiresa, a za Ytalę wszedł na boisko Alerrandro, co miało wzmocnić jedenastkę Atletico Bragantino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yaga Pikachu na Brunona Melę oraz Robsona na Osvalda. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie meczu, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Bragantino: Helinhowi i Ramiresowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cleiton Schwengber
49′ Guilherme de Jesus da Silva
Aderlan de Lima Silva
23′ Matheus Isaias dos Santos
Fabrício Bruno Soares de Faria
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Leonardo Rech Ortiz
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Edimar Curitiba Fraga69′
86′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Raul Lo Gonçalves69′
Lucas de Figueiredo Crispim
Artur Victor Guimarães
56′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Tomás Esteban Cuello79′
53′ 60′ Matheus de Vargas
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
71′ Igor Torres da Silva
Bruno Conceição Praxedes79′
 13′ 86′ Robson dos Santos Fernandes
Ytalo José Oliveira dos Santos79′
Max Walef Araújo da Silva
Maycon Cleiton de Paula Azevedo
71′ Jackson de Souza
Júlio César de Sousa Santos
86′ Bruno Ferreira Melo
Eric dos Santos Rodrigues79′ 90′
60′ Ronald dos Santos Lopes
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza79′
Pablo Gabriel Sousa Alves
Leandro Henrique do Nascimento
86′ Osvaldo Lourenço Filho
Jan Carlos Hurtado Anchico
José Romário Silva de Souza
Helio Junio Nunes de Castro79′ 90′

Przewaga zespołu Atletico Bragantino w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Fortaleza, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Fortaleza w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.