Fortaleza EC - Gremio Porto Alegre 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

W meczu 26. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 14 października, jedenastka Fortaleza zwyciężyła z Gremio 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo obejrzało 3 499 widzów.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-14 01:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 3499 | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Fortaleza EC
Gremio Porto Alegre
1
0
Yago Pikachu 79'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Fortaleza wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Robsonowi z Fortaleza. Była to 45. minuta meczu.

Na drugą połowę drużyna Gremio wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Silvę wszedł Mateus Sarará. A trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Angela Henriqueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Robson. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Gremio doszło do zmiany. Éverton wszedł za Alissona. W 69. minucie Matheus Vargas został zastąpiony przez Romarinha. W tej samej minucie w jedenastce Gremio doszło do zmiany. Jaminton Campaz wszedł za Jeana Pyerrego.

Jedyną bramkę meczu dla Fortaleza zdobył Yago Pikachu w 79. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Romarinho.

W 81. minucie kartkę dostał Ruan z drużyny gości. W następstwie utraty gola trener Gremio postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Rodriguesa i na pole gry wprowadził napastnika Diego Souzę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Guedes został zmieniony przez Eliasa Manoela, co miało wzmocnić drużynę Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Crispima na Brunona Melę oraz Davida na Igora Torresa.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Felipe z Fortaleza, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Évertona z drużyny przeciwnej.

Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira82′
89′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Vanderson de Oliveira Campos
 79′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Lucas Silva Borges46′
83′ Lucas de Figueiredo Crispim
Guilherme Alecsander Machado Guedes82′
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Darlan Pereira Mendes
69′ Matheus de Vargas
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa69′
45′ 63′ Robson dos Santos Fernandes
Aldemir dos Santos Ferreira
84′ David Correa da Fonseca
Alisson Euler de Freitas Castro68′
Marcelo Boeck
Gabriel Hamester Grando
Jackson de Souza
Bruno Cortês Barbosa
83′ Bruno Ferreira Melo
Jaminton Leandro Campaz69′
63′ Angelo Henriquez
Éverton Cardoso da Silva68′ 90′
69′ José Romário Silva de Souza
Diego Churín
84′ Igor Torres da Silva
Diego de Souza Andrade82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Gremio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.