Fortaleza EC - Gremio Porto Alegre 0-0. Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A

10 stycznia na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbyło się starcie 29. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Gremio. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-10 01:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
Fortaleza EC
Gremio Porto Alegre
0
0

Jedenastka Gremio bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Fortaleza wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Silvę z Gremio, a w czwartej minucie doliczonego czasu Derleya z drużyny przeciwnej.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fortaleza: João Paulowi w 51. i Felipe w 57. minucie. W 66. minucie za Lucasa Silvę wszedł Darlan Mendes.

Kibice Gremio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thaciana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić César Pinares. W tej samej minucie trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił João Paulo. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wellingtona Paulistę z Fortaleza, a w 86. minucie Paula Mirandę z drużyny przeciwnej.

Bruno Cortês Barbosa
57′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Lucas Silva Borges38′ 66′
José Romário Silva de Souza
Alisson Euler de Freitas Castro
80′ Osvaldo Lourenço Filho
Eduardo Gabriel Aquino Cossa
90′ Ronald dos Santos Lopes
Matheus Henrique de Souza
51′ 66′ João Paulo da Silva Alves
César Ignacio Pinares Tamayo66′
72′ 90′ Wellington Pereira Nascimento
David Braz de Oliveira Filho
80′ Bruno Ferreira Melo
Thaciano Mickael da Silva66′
66′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Darlan Pereira Mendes66′
90′ 45′ Wanderley Sousa de Jesus
Róbson Michael Signorini
90′ Igor Torres da Silva
Isaque Elias Brito

Aldemir dos Santos Ferreira78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Fortaleza otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Gremio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.