Fortaleza EC - Flamengo Río de Janeiro 0-0. Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

W spotkaniu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 grudnia, drużyna Fortaleza zremisowała z Flamengo Río de Janeiro 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-26 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Rafael Traci
Fortaleza EC
Flamengo Río de Janeiro
0
0

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Fortaleza wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mauricia Islę z Flamengo Río de Janeiro, a w 39. minucie Jacksona z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Pedro spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Ronald z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Flamengo Río de Janeiro wyszła w zmienionym składzie, za Mauricia Islę wszedł João Lucas. Trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Wellington Paulista, a murawę opuścił David.

W tej samej minucie João Paulo zastąpił Osvalda. A kibice Flamengo Río de Janeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Willian Arão. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fortaleza: Gabriel Dias, Romarinho, Ronald, na ich miejsce weszli: Mariano Vásquez, Bergson, Derley. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Évertona Ribeira, Giorgiana De Arrascaety zajęli: Vitinho, Pepê.

Między 78. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Hugo de Souza Nogueira
77′ Gabriel Dias de Oliveira
Mauricio Isla4′ 46′
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Rodrigo Caio Coquette Russo
39′ Jackson de Souza
Natan Bernardo de Souza
78′ Carlos Emiliano Pereira
Renê Rodrigues Martins81′
44′ 85′ Ronald dos Santos Lopes
Éverton Augusto de Barros Ribeiro72′
Guilherme de Jesus da Silva
Willian Souza Arão da Silva72′
85′ José Romário Silva de Souza
Giorgian De Arrascaeta88′
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Gerson Santos da Silva
63′ João Paulo da Silva Alves
Pedro Guilherme Abreu dos Santos 41′ (k.)
63′ David Correa da Fonseca
Leonardo Pereira
85′ Wanderley Sousa de Jesus
Ramon Ramos Lima
77′ Mariano Vásquez
Gustavo Henrique Vernes
Ederson Alves Ribeiro Silva
Ribas da Cunha Diego72′
63′ Osvaldo Lourenço Filho
João Victor Gomes da Silva
63′ Wellington Pereira Nascimento
João Pedro Vilardi Pinto88′
85′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Victor Vinicius Coelho Santos72′ 88′
Igor Torres da Silva
Rodrigo Muniz Carvalho

Przewaga zespołu Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie dokonała czterech zmian.