Fortaleza EC - EC Juventude 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A

4 grudnia na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się pojedynek 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Juventude'. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0. Na stadionie stawiło się 45 398 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2021-12-04 01:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 45398 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Fortaleza EC
EC Juventude
1
0
V. Depietri 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Fortaleza wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Robsonowi z Fortaleza. Była to 45. minuta spotkania.

W 50. minucie kartkę dostał Lucas Crispim z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Osvaldo, a murawę opuścił Lucas Crispim.

A kibice Juventude' nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy. Murawę musiał opuścić Wescley. W 68. minucie Matheus Vargas zastąpił Romarinha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 82. minucie spotkania, gdy Valentín Depietri zdobył pierwszą bramkę. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Capixaba, Bruninho, a na ich miejsce weszli Jádson, Guilherme Castilho.

Míchel Macedo Rocha Machado
50′ 55′ Lucas de Figueiredo Crispim
Jádson Alves dos Santos85′
76′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
William Matheus da Silva
68′ Matheus de Vargas
Wescley Gomes dos Santos66′
45′ 75′ Robson dos Santos Fernandes
Ricardo Bueno da Silva
76′ David Correa da Fonseca
Guilherme Oliveira Santos
76′ Lucas Rafael Araujo Lima
Francisco Hyun Sol Kim66′
Ronald dos Santos Lopes
Bruno Roberto Pereira da Silva85′
76′  82′ Valentín Depietri
Ricardo Ribeiro de Lima
Angelo Henriquez
Rafael Bilu Mudesto
55′ Osvaldo Lourenço Filho
Matheus Cotulio Bossa
Francisco Edson Moreira da Silva
João Victor da Vitória Fernandes85′
75′ Wellington Pereira Nascimento
Roberson de Arruda Alves
68′ José Romário Silva de Souza

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Fortaleza pokazał dwie żółte.

Jedenastka Fortaleza w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.