Fortaleza EC - EC Bahia 0-4 (0-1). Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A

21 lutego na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbyło się spotkanie 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Bahia. Mecz zakończył się zwycięstwem Bahia 4-0.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-21 01:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Fortaleza EC
EC Bahia
0
4
Rodriguinho 7',62',66'
Rossi 81'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Fortaleza zajmował 15., natomiast drużyna Bahia - 16. pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Bahia wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahia w siódmej minucie spotkania, gdy Rodriguinho zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Nino Paraíba.

Od dziewiątej minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bahia.

Kibice Bahia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Novaesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gilberto. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Felipe z drużyny gospodarzy.

W 61. minucie Romarinho został zmieniony przez Osvalda. W tej samej minucie trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mariano Vásquez, a murawę opuścił Luiz Henrique.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bahia, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry Rodriguinho po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nino Paraíba.

W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Felipe z drużyny Fortaleza i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 51. minucie.

W 66. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Rodriguinha. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Mariana Vásqueza, piłkarza Fortaleza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bahia w 81. minucie spotkania, gdy Rossi zdobył z karnego czwartą bramkę. W 83. minucie żółtą kartkę dostał Thiago z Bahia.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Douglas Alan Schuck Friedrich
45′ 71′ Gabriel Dias de Oliveira
Matheus Bahia Santos11′
51′ 65′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Ronaldo da Silva Souza9′
61′ José Romário Silva de Souza
Gregore de Magalhães Silva
77′ David Correa da Fonseca
Patrick de Lucca Chaves de Oliveira
Paulo Roberto Valoura Junior
Rosicley Pereira da Silva  81′ (k.) 83′
9′ 61′ Luiz Henrique Araujo Silva
Gilberto Oliveira Souza Junior46′
71′ Wellington Pereira Nascimento
Rodrigo Eduardo Costa Marinho  7′, 62′, 66′ 66′ (k.) 89′
Marcelo Boeck
Matheus Henrique Teixeira
Roger De Carvalho
Jose Carlos Cracco Neto
71′ Guilherme de Jesus da Silva
Ramon Rodrigo de Carvalho
71′ Ronald dos Santos Lopes
Alesson dos Santos Batista
Wanderley Sousa de Jesus
Elton Junior Melo Ataíde
61′ 70′ Mariano Vásquez
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Ederson Alves Ribeiro Silva
Daniel Sampaio Simões87′
61′ Osvaldo Lourenço Filho
Thiago Eduardo de Andrade83′ 83′
77′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Gabriel Novaes Fernandes46′ 87′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.