Fortaleza EC - CR Vasco da Gama 3-0 (2-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W meczu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 10 lutego, zespół Fortaleza wygrał z Vasco da Gama 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-10 23:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Romarinho 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Fortaleza wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie Igor Torres dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował David.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marcelo Alves z jedenastki gości. Była to 31. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 43. minucie spotkania, gdy David zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Luiz Henrique.

Drugą połowę drużyna Vasco da Gama rozpoczęła w zmienionym składzie, za Caia Lopesa, Ygora Catataua weszli Talles Magno, Germán Cano. W 54. minucie za Luiza Henriquego wszedł Romarinho.

Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Osvaldo, a murawę opuścił Igor Torres. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Leandro Castán z Vasco da Gama.

Niedługo później Romarinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Osvaldo.

Trener Vasco da Gama wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gabriela Peca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Juninho. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza: Juninho, Juan Quintero, Gabriel Dias, na ich miejsce weszli: Ronald, Wanderson, Tinga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Gomesa, Yaga Pikachu zajęli: Andrey, Cayo Tenório. Między 66. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fortaleza i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Fernando Miguel Kaufmann
66′ 80′ Gabriel Dias de Oliveira
Glaybson Yago Souza Lisboa65′
80′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Caio Lopes da Costa Schoell46′
 6′ 58′ Igor Torres da Silva
Alexandre de Almeida Silva Júnior65′
 43′ David Correa da Fonseca
Ygor de Oliveira Ferreira46′
77′ 80′ Paulo Roberto Valoura Junior
Bruno Gomes da Silva Clevelário65′
54′ Luiz Henrique Araujo Silva
Carlos Vinícius Santos de Jesus
Wellington Pereira Nascimento
Martín Nicolás Benítez
Marcelo Boeck
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
80′ Guilherme de Jesus da Silva
Vivaldo Borges dos Santos Neto
Jackson de Souza
Matheus dos Santos Miranda
Carlos Emiliano Pereira
Cayo Henrique Nascimento Ferreira65′ 75′
80′ Wanderson Santos Pereira
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
80′ Ronald dos Santos Lopes
Talles Magno Bacelar Martins46′
58′ Osvaldo Lourenço Filho
Germán Ezequiel Cano46′
54′  63′ José Romário Silva de Souza
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva
Bergson Gustavo Silveira da Silva
Leonardo Roque Gil

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Fortaleza, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.