Fortaleza EC - Coritiba Foot Ball Club 3-1 (2-1). Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A

4 lutego na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się mecz 34. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Coritiba FBC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fortaleza 3-1.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-04 22:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Anderson Daronco
Ricardo Oliveira 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Coritiba FBC wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie Osvaldo został zastąpiony przez Igora Torresa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coritiba FBC w 27. minucie spotkania, gdy Ricardo Oliveira strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Hugo Moura.

W 43. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Coritiba FBC Nathan Silva.

Natychmiast po stracie bramki zespół gospodarzy objął prowadzenie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się David. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Luiz Henrique.

Chwilę później trener Coritiba FBC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu na plac gry wszedł Nathan, a murawę opuścił Ezequiel Cerutti. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Osman z Coritiba FBC. Była to 45. minuta spotkania.

W 56. minucie w drużynie Coritiba FBC doszło do zmiany. Luizinho wszedł za Yana Sassego. Na murawie, jak to często zdarzało się Fortaleza w tym sezonie, pojawił się Carlinhos, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Davida. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortaleza: Gabriel Dias, Juan Quintero, Luiz Henrique, na ich miejsce weszli: Tinga, Wanderson, Mariano Vásquez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matheusa Galdezaniego, Nathana Silvy zajęli: Matheus Bueno, Martín Sarrafiore. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paulão z Fortaleza, a w 82. minucie Rhodolfę z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fortaleza, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie wynik na 3-1 podwyższył Wellington Paulista. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Tinga.

Między 85. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Coritiba FBC i jedną drużynie przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Rhodolfo (po drugiej żółtej), Wilson (po drugiej żółtej) z Coritiba FBC. W ósmej minucie doliczonego czasu meczu karnego dla Fortaleza nie wykorzystał Wellington Paulista. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Wilson Rodrigues de Moura Júnior85′ 90′
83′ Gabriel Dias de Oliveira
Ezequiel Osvaldo Cerutti45′
83′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Nathan Otávio Ribeiro
78′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Nathanael Ananias da Silva 43′ (samob.) 75′
Bruno Ferreira Melo
Mattheus Andrade Gama de Oliveira
88′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Luiz Rhodolfo Dini Gaioto82′ 90′
 44′ 74′ David Correa da Fonseca
Rafael da Silva Francisco88′
23′ Osvaldo Lourenço Filho
Matheus Galdezani74′
Paulo Roberto Valoura Junior
Yan Medeiros Sasse56′
83′ Luiz Henrique Araujo Silva
Hugo Moura Arruda da Silva
 84′ 90′ (k.) Wellington Pereira Nascimento
Ricardo de Oliveira  27′
Marcelo Boeck
Arthur Henrique Bittencourt
83′ Guilherme de Jesus da Silva
Alex Roberto Santana Rafael
Jackson de Souza
Guilherme da Trindade Dubas
74′ Carlos Emiliano Pereira
Natanael Moreira Milouski
83′ Wanderson Santos Pereira
Osman de Menezes Venâncio Júnior45′
83′ Mariano Vásquez
Nathan Uiliam Fogaça45′
Éderson Alves Ribeiro Silva
Brayan Damián Lucumí Lucumí
23′ Igor Torres da Silva

Piłkarze gości obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Fortaleza wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.