Fortaleza EC - Clube de Regatas Brasil 2-1 (0-1). Copa do Brasil

W spotkaniu rozgrywek Copa do Brasil, które rozegrane zostało 29 lipca, drużyna Fortaleza wygrała z Clube de Regatas 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-07-29 21:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Fortaleza EC
Clube de Regatas Brasil
2
1
Wellington Paulista 72',78'
Nicolas Careca 40'

Od pierwszych minut zespół Fortaleza zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Clube de Regatas była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Jackson z jedenastki gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Clube de Regatas otworzyli wynik. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas Careca. Asystę zaliczył Gum.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Titi, zawodnik Fortaleza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clube de Regatas.

W 60. minucie Jean Patrick zastąpił Wesleya. W tej samej minucie w jedenastce Clube de Regatas doszło do zmiany. Alan wszedł za Nicolasa Carecę.

Trener Fortaleza postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Édersona i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Paulistę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Romarinho został zmieniony przez Matheusa Vargasa, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika na Jaję. W 72. minucie Wellington Paulista wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yaga Pikachu z Fortaleza, a w 77. minucie Wesleya z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 78. minucie spotkania, gdy Wellington Paulista zdobył z karnego drugą bramkę. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze Fortaleza: David, Robson, Felipe, na ich miejsce weszli: Osvaldo, Igor Torres, Matheus Jussa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renana Bardiniego, Diego Torresa zajęli: Ewandro, Calyson.

W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Igorowi Torresowi z Fortaleza. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Reginaldo Lopes de Jesus
43′ Cristian Chagas Tarouco
Wellington Pereira Rodrigues
32′ Jackson de Souza
João Victor Andrade Caetano
65′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Guilherme Kennedy Romão
76′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Jean Patrick Reis60′
Lucas de Figueiredo Crispim
Diego Fabián Torres82′
90′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Erik Roberto Silva do Nascimento70′
65′ José Romário Silva de Souza
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
82′ Robson dos Santos Fernandes
Renan Bardini Bressan82′
81′ David Correa da Fonseca
Nicolas Morês da Cruz  40′ 60′
Felipe Alves Raymundo
Ewerton Ferreira da Silva
90′ Matheus Isaias dos Santos
Jair Diego Alves de Brito70′
65′ Matheus de Vargas
Ewandro Felipe de Lima Costa82′
Ronald dos Santos Lopes
Alan James Lins Barbosa60′
81′ Osvaldo Lourenço Filho

65′  72′ (k.), 78′ (k.) Wellington Pereira Nascimento

82′ 83′ Igor Torres da Silva

Drużyna Fortaleza była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.