Fortaleza EC - Ceará SC 0-2 (0-0). Liga brazylijska - 26. kolejka Serie A

W meczu 26. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Fortaleza przegrał z Cearą S.C. 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

26. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-21 00:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Anderson Daronco
Fortaleza EC
Ceará SC
0
2
Lima 47'
Cleber 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Ceary S.C. wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszej połowie drużyna Ceary S.C. mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 17. minucie karnego dla Ceara S.C. nie wykorzystał Vinícius Goes. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Fortaleza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariana Vásqueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Romarinho.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ceary S.C. w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Lima. Asystę przy golu zanotował Vinícius Goes.

Niedługo później Cleber wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vinícius Goes.

W 56. minucie Wellington Paulista został zmieniony przez Bergsona. W tej samej minucie w zespole Fortaleza doszło do zmiany. Osvaldo wszedł za Yuriego Cesara. Niedługo później trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Saulo Mineiro, a murawę opuścił Cleber.

Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ceary S.C.: Leonardo Chú, Tiago Pagnussat, Vinícius Goes, na ich miejsce weszli: Charles, Klaus, Mateus Gonçalves. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida, Tingi zajęli: João Paulo, Gabriel Dias. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Chú z Ceary S.C., a w 87. minucie Yuriego Cesara z drużyny przeciwnej. W doliczonej szóstej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Juninho osłabiając tym samym drużynę Fortaleza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Richard de Oliveira Costa
88′ Guilherme de Jesus da Silva
Fernando Pereira do Nascimento
46′ José Romário Silva de Souza
Vinícius Moreira de Lima  47′
87′ 56′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Leonardo Alves Chú Franco77′ 77′
90′ Paulo Roberto Valoura Junior
Fábio Gonçalves
56′ Wellington Pereira Nascimento
Vinícius Goes Barbosa de Souza 17′ (k.) 85′
74′ David Correa da Fonseca
Carlos Eduardo Santos Oliveira
74′ João Paulo da Silva Alves
Eduardo Schroeder Brock
88′ Gabriel Dias de Oliveira
Wescley Gomes dos Santos
Ronald dos Santos Lopes
Pedro Henrique Naressi Machado
Wanderley Sousa de Jesus
Kelvyn Ramos da Fonseca
46′ Mariano Vásquez
Charles Rigon Matos77′
Ederson Alves Ribeiro Silva
Mateus Gonçalves Martins85′
56′ Osvaldo Lourenço Filho
Saulo Rodrigues da Silva69′
56′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Francisco Vítor Silva Costa

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Fortaleza, a zawodnikom Ceary S.C. przyznał jedną żółtą.

Zespół Fortaleza w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Ceary S.C. w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.