Fortaleza EC - CA Paranaense Kurytyba 3-0 (2-0). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

W spotkaniu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Fortaleza wygrała z Atletico Paranaense 3-0 (2-0). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo obejrzało 7 011 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-24 00:15 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 7011 | Arbiter: Denis Ribeiro Serafim
Robson 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Atletico Paranaense wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Lucas Lima.

Jedenastka Atletico Paranaense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W siódmej minucie wynik na 2-0 podwyższył Yago Pikachu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł David.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Fernandowi Canesinowi w 32. i Christianowi w 39. minucie. W 43. minucie Yago Pikachu zastąpił Lucasa Crispima. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Edinho, a murawę opuścił Lucas Crispim.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 61. minucie spotkania, gdy Robson strzelił trzeciego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lucas Lima.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fortaleza: Robsonowi w 73. i Édersonowi w 77. minucie. Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Bissoli, Jader, Christian, Carlos Eduardo, Pedrinho, na ich miejsce weszli: Vinicius Mingotti, Márcio Azevedo, Juninho, Jáderson, Kleiton. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida, Robsona, Brunona Meli zajęli: Valentín Depietri, Wellington Paulista, Daniel Guedes. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Bento Matheus Krepski Neto
77′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Pedro Henrique Azevedo Pereira90′
 7′ 43′ Glaybson Yago Souza Lisboa
Christian Roberto Alves Cardoso39′ 80′
Ronald dos Santos Lopes
Carlos Eduardo Ferreira de Souza80′
74′ Bruno Ferreira Melo
Pedro Rocha Neves
 1′ Lucas Rafael Araujo Lima
Fernando Canesin Matos32′
 61′ 73′ 74′ Robson dos Santos Fernandes
Jader Barbosa da Silva Gentil74′
74′ David Correa da Fonseca
Márcio Gonzaga de Azevedo74′
74′ Daniel Guedes da Silva
Nicolás Hernández Rodríguez
43′ 53′ Lucas de Figueiredo Crispim
Kleiton Pego Duarte90′
Matheus de Vargas
Erick Luis Conrado Carvalho
74′ Valentín Depietri
Luiz Fernando Silvestre Junior80′
Angelo Henriquez
Jáderson Flores dos Reis80′
53′ Francisco Edson Moreira da Silva
Vinicius Alessandro Mingotti74′
74′ Wellington Pereira Nascimento

José Romário Silva de Souza

Igor Torres da Silva

Drużyna Atletico Paranaense miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.