Fluminense - Sport Recife 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A

16 stycznia na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Sport Recife. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 1-0.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-16 23:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Heber Roberto Lopes
Fluminense Rio de Janeiro
SC do Recife
1
0
Patric 49' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Fluminense wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Sport Recife został osłabiony. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Junior Tavares osłabiając tym samym drużynę Sport Recife.

W 42. minucie za Marquinhosa wszedł Sander. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Sport Recife rozpoczął w zmienionym składzie, za Ronalda wszedł Ewerton.

W 49. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sport Recife Patric. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandera, piłkarza Sport Recife.

Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caia Paulistę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luiz Henrique. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Fredowi z Fluminense. W 79. minucie w drużynie Sport Recife doszło do zmiany. Ricardinho wszedł za Adryelsona.

W tej samej minucie trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hernane, a murawę opuścił Raul Prata.

Patric Cabral Lalau 49′ (samob.)
69′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva46′
88′ Lucca Borges De Brito
Roberto Pimenta Vinagre Filho
Yago Felipe da Costa Rocha
Marcos Vinícius Sousa Natividade42′
80′ Michel Daryl Araújo Villar
Marcos Antônio Almeida Silva
76′ 79′ Fred
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
80′ Anderson Luis de Carvalho
Ewerton Diógenes Da Silva46′
69′ Caio Fernando de Oliveira
Bruno Roberto Pereira da Silva
Yuri Oliveira Lima
Ricardo Ribeiro de Lima79′
88′ Húdson Rodrigues dos Santos
Márcio Rodrigues Araújo
Wellington Alves da Silva
Gustavo Silva de Oliveira
John Kennedy Batista de Souza
Mikael Filipe Viana de Sousa90′
79′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Hernane Vidal de Souza79′
Fernando José Pacheco Rivas

Zespół Fluminense był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Sport Recife otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Sport Recife wymienił pięciu zawodników.