Fluminense - Sao Paulo FC 1-2 (0-1). Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A

27 grudnia na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-27 01:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Anderson Daronco
Fluminense Rio de Janeiro
Sao Paulo Futebol Clube
1
2
Fred 52'
Brenner 15',72'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się siódma i pierwsza jedenastka Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Sao Paulo FC wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w 15. minucie spotkania, gdy Brenner strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Reinaldo.

W 42. minucie kartkę dostał Yuri z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sao Paulo FC.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Fred.

W 60. minucie Marcos Paulo zastąpił Luccę. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Pablo, a murawę opuścił Luciano. W tej samej minucie w jedenastce Sao Paulo FC doszło do zmiany. Vitor Bueno wszedł za Igora Gomesa.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Luanowi, piłkarzowi gości.

Niedługo później Brenner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caia Paulistę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Wellington Silva.

Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Sao Paulo FC: Luan, Gabriel, Brenner, na ich miejsce weszli: Rodrigo Nestor, Jonas Toró, Hernanes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuriego, Michela Araúji zajęli: Miguel Silveira, Felippe Cardoso. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fluminense: Ninowi w 75. i Danilowi Barcelosowi w 84. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Igor Vinicius de Souza
75′ Marcílio Florêncio Mota Filho
Robert Abel Arboleda Escobar
Matheus Ferraz Pereira
Bruno Fabiano Alves
84′ Danilo Carvalho Barcelos
Reinaldo Manoel da Silva
42′ 74′ Yuri Oliveira Lima
Daniel Alves
73′ Wellington Alves da Silva
Gabriel Davi Gomes Sara82′
60′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Luan Vinicius da Silva Santos63′ 74′
Yago Felipe da Costa Rocha
Igor Silveira Gomes62′
88′ Michel Daryl Araújo Villar
Luciano da Rocha Neves62′
 52′ Fred
Torres Belen Juanfran
73′ Caio Fernando de Oliveira
Leonardo Pinheiro da Conceição
Matheus Martinelli Lima
Rodrigo Nestor Bertalia74′
Mateus Nascimento
Vitor Frezarin Bueno62′
74′ Miguel Silveira dos Santos
Anderson Hernanes82′
60′ Lucca Borges De Brito
Jonas Gabriel da Silva Nunes82′
88′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Pablo Felipe Teixeira62′
Fernando José Pacheco Rivas
Santiago Tréllez Viveros

Zawodnicy Fluminense obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Fluminense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.