Fluminense - Santos 1-0 (0-0). Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A

18 czerwca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 4. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Santos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2021-06-18 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Fluminense Rio de Janeiro
Santos FC Sao Paulo
1
0
Nenê 51'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów jedenastka Santos wygrała 16 razy i zanotowała 15 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Mádsonowi w 15. i Alisonowi w 33. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 51. minucie spotkania, gdy Nenê strzelił pierwszego gola. W 59. minucie Danilo Boza został zastąpiony przez Camachę.

W następstwie utraty gola trener Santos postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jeana Motę i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Bragę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 62. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Fluminense: Fred, Gabriel Teixeira, Caio Paulista, Martinelli, Nenê, na ich miejsce weszli: Abel Hernández, Kayky, Luiz Henrique, Wellington, Ganso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Piraniego, Luiza Felipego, Felipe Jonatana zajęli: Vinicius Zanocelo, Marcos Leonardo, Mádson.

Felipe Jonatan Rocha Andrade86′
69′ Yago Felipe da Costa Rocha
Alison Lopes Ferreira32′
 51′ 86′ Anderson Luis de Carvalho
Mário Sérgio Santos Costa
85′ Matheus Martinelli Lima
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
62′ 85′ Caio Fernando de Oliveira
Jean Mota Oliveira de Sousa59′
66′ Fred
Gabriel Cordeiro Pirani66′
78′ Gabriel Teixeira Aragão
Mádson Ferreira dos Santos86′ 15′
85′ Wellington Aparecido Martins
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Juan Ramón Cazares Sevillano
Guilherme de Aguiar Camacho59′
86′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Vinicius Nelson de Souza Zanocelo66′
Raúl Marcelo Bobadilla
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
78′ 82′ Kayky da Silva Chagas
Ângelo Gabriel Borges Damaceno
66′ 90′ Abel Mathías Hernández Platero
Lucas Braga Ribeiro59′ 62′
85′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Marcos Leonardo Santos Almeida86′

Zespół Santos miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Santos pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.