Fluminense Rio de Janeiro - Goiás EC 3-0 (3-0). Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A

W spotkaniu 33. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 lutego, drużyna Fluminense wygrała z Goias EC 3-0 (3-0). Starcie odbyło się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

Martinelli 26',37'

Jedenastka Fluminense bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódmą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Goias EC wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 17. minucie spotkania, gdy Nino strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Nenê.

Niedługo później Matheus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Egídio z jedenastki Fluminense. Była to 30. minuta starcia.

W 37. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Matheus z Fluminense. Asystę przy bramce zanotował Egídio.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Daniel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Alejandra Cabrala. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Drugą połowę drużyna Goias EC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Taylona wszedł Índio.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Viniciusa, zawodnika Goias EC. W 66. minucie Fernandão zastąpił Miguela Ferreirę. A trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caia Paulistę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luiz Henrique.

Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fluminense: Lucca, Matheus, Calegari, Fred, na ich miejsce weszli: Fernando Pacheco, André, Igor Julião, Samuel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viniciusa, Davida Duarte'a zajęli: Douglas Baggio, Iago. W samej końcówce starcia kartkę obejrzał Heron z Goias EC.

Tadeu Antonio Ferreira
81′ Lucas Felipe Calegari
Taylon Vinicius dos Santos Carvalho46′
 17′ Marcílio Florêncio Mota Filho
David de Duarte Macedo89′
Luccas Claro dos Santos
Fábio Pizarro Sanches
30′ Egídio de Araújo Pereira Júnior
Heron Crespo da Silva89′
 26′, 37′ 81′ Matheus Martinelli Lima
Shaylon Kallyson Cardozo
72′ Lucca Borges De Brito
Henrique Lordelo Souza de Oliveira
71′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Alejandro Ariel Cabral46′
Húdson Rodrigues dos Santos
José Fernando Viana de Santana66′
Anderson Luis de Carvalho
Rafael Martiniano de Miranda
89′ Fred
Vinícius Lopes da Silva55′ 74′
Muriel Gustavo Becker
Marcelo Rangel Rosa
Danilo Carvalho Barcelos
Jefferson Junio Antônio da Silva
81′ Igor de Carvalho Julião
Douglas Baggio de Oliveira Costa74′
81′ André Trindade da Costa Neto
Sandro Diego de Moraes Bueno
John Kennedy Batista de Souza
Eduardo Figueiredo da Cruz46′
71′ Caio Fernando de Oliveira

72′ Fernando José Pacheco Rivas

89′ Samuel Salustiano de Jesus Silva

Miguel Silveira dos Santos

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Fluminense, natomiast zawodnikom Goias EC przyznał dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.