Fluminense Rio de Janeiro - Criciuma EC 3-0 (1-0). Copa do Brasil

31 lipca na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie rozgrywek Copa do Brasil pomiędzy drużynami Fluminense a Criciuma EC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 3-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Criciuma EC tylko 2-1, więc awans wywalczył zespół Fluminense.

Brazylia - Copa do Brasil
2021-07-31 21:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Luiz Henrique 55'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w czwartej minucie spotkania, gdy Manoel strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Egídio.

W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fellipe'a Mateusa z Criciuma EC, a w 18. minucie Yaga Felipego z drużyny przeciwnej. W 29. minucie Fellipe Mateus został zastąpiony przez Maranhão. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 49. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Manoelowi i Dudu Vieirze.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fluminense, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie trafił Gabriel Teixeira. Przy strzeleniu gola asystował Luiz Henrique.

Prawie natychmiast Luiz Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, strzelając kolejnego gola w 55. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Fred.

Między 59. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Fluminense: Fred, Gabriel Teixeira, Luiz Henrique, Nenê, na ich miejsce weszli: Abel Hernández, Kayky, Lucca, Ganso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alemão Teixeiry, Dudú zajęli: Claudinho, Gabriel Henrique. W 76. minucie w drużynie Criciuma EC doszło do zmiany. PH wszedł za Hygora. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Fluminense doszło do zmiany. André wszedł za Yaga Felipego.

W 87. minucie czerwoną kartkę obejrzał Manoel, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Samuelowi Xavierowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Luiz Gustavo Almeida Pinto
90′ Samuel Xavier Brito
Jucimar José Teixeira59′
 4′ 49′ 87′ Manoel Messias Silva Carvalho
Rodrigo Fagundes de Freitas
Luccas Claro dos Santos
Marcel Philipe Afonso Genestra Scalese
Egídio de Araújo Pereira Júnior
Hélder Silva Santos
18′ 84′ Yago Felipe da Costa Rocha
Carlos Eduardo de Souza Vieira49′
 55′ 76′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Hygor Cleber Garcia Silva76′
 53′ 74′ Gabriel Teixeira Aragão
Fellipe Mateus de Sena Araujo10′ 29′
Matheus Martinelli Lima
Eduardo Jacinto de Biasi
76′ Anderson Luis de Carvalho
Marcos Assis de Santana
74′ Fred
Geníllson Ventura Mendes de Oliveira
76′ Lucca Borges De Brito
Jessé Costa de Oliveira
76′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Francinilson Santos Meireles29′
Matheus Martins Silva dos Santos
Warley Armentano dos Santos
Gustavo Nonato Santana
Paulo Henrique dos Santos Domingos76′
84′ André Trindade da Costa Neto
Gabriel Henrique Morais Cunha59′
John Kennedy Batista de Souza

74′ Kayky da Silva Chagas

74′ Abel Mathías Hernández Platero

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Criciuma EC wymienił czterech graczy.