Fluminense - Porto Alegre 1-0 (1-0). Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

25 listopada na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 1-0.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-11-25 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Fluminense Rio de Janeiro
Internacional Porto Alegre
1
0
Fred 4'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Fluminense zajmował siódme, natomiast drużyna Porto Alegre - ósme miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Fluminense wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w czwartej minucie spotkania, gdy Fred zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Marlon Xavier z Fluminense. Była to 23. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Cuestę z Porto Alegre, a w 56. minucie Wellingtona z drużyny przeciwnej. Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mauricia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bruno Méndez.

W 58. minucie Patrick zastąpił Matheusa. W 68. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Jhon Arias wszedł za Luiza Henriquego. W tej samej minucie trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Raúl Bobadilla, a murawę opuścił Fred.

Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Carlos Palacios, Moisés, Rodrigo Dourado, na ich miejsce weszli: Gustavo Maia, Heitor, Paulo Victor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Caia Paulisty, Calegariego zajęli: Lucca, Manoel. W doliczonej szóstej minucie pojedynku arbiter wyrzucił z boiska Paula Victora z Porto Alegre.

Dwie minuty później sędzia przyznał żółtą kartkę Gabrielowi Mercadzie z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Víctor Leandro Cuesta54′
23′ Marlon Rodrigues Xavier
Moisés Roberto Barbosa83′
90′ 90′ Lucas Felipe Calegari
Rodrigo Dourado Cunha82′ 83′
72′ Yago Felipe da Costa Rocha
Renzo Saravia90′
56′ Wellington Aparecido Martins
Patrick Bezerra do Nascimento58′
68′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Edenílson Andrade dos Santos
 4′ (k.) 68′ Fred
. Taison
83′ Caio Fernando de Oliveira
José Gabriel dos Santos Silva
90′ 90′ Manoel Messias Silva Carvalho
Kaique Rocha Lima
Gustavo Apis Pascoal de Farias
Heitor Rodrigues da Fonseca83′ 90′
68′ Jhon Adolfo Arias Andrade
Gabriel Boschilia
83′ Lucca Borges De Brito
Matheus Alfredo Cadorini da Silva58′
68′ Raúl Marcelo Bobadilla
Gustavo Maia da Silva75′
Abel Mathías Hernández Platero
Caio Vidal Rocha

Przewaga drużyny Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Fluminense przyznał pięć żółtych.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.