Fluminense - Fortaleza 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Fortaleza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 2-0.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-26 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Anderson Daronco
Fluminense Rio de Janeiro
Fortaleza EC
2
0
Fred 21'
Matheus Ferraz 61'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Fortaleza wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 21. minucie spotkania, gdy Fred zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Jedenastka Fortaleza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Matheus Ferraz. Asystę przy bramce zaliczył Nenê.

W 65. minucie Osvaldo został zastąpiony przez Wellingtona Paulistę. Niedługo później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Michel Araújo, a murawę opuścił Fred. A kibice Fortaleza nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Paula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić David.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie Fluminense za Calegari wszedł Igor Julião, a w jedenastce Fortaleza Derley zmienił Pabla. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Felipe Alves Raymundo
89′ Lucas Felipe Calegari
Guilherme de Jesus da Silva
 61′ Matheus Ferraz Pereira
Wanderley Sousa de Jesus89′
89′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
José Romário Silva de Souza65′
Lucca Borges De Brito
Osvaldo Lourenço Filho65′
Yago Felipe da Costa Rocha
Paulo Roberto Valoura Junior
81′ Anderson Luis de Carvalho
Ronald dos Santos Lopes75′
 21′ 81′ Fred
David Correa da Fonseca89′
João Vitor Lopes da Silva
Max Walef Araújo da Silva
89′ Igor de Carvalho Julião
Marcelo Boeck
Wesley Frazan Bernardo
Jackson de Souza
89′ Caio Fernando de Oliveira
Pablo Gabriel Sousa Alves89′
81′ Michel Daryl Araújo Villar
Ederson Alves Ribeiro Silva
81′ John Kennedy Batista de Souza
Wellington Pereira Nascimento65′
Samuel Salustiano de Jesus Silva
Bergson Gustavo Silveira da Silva
Fernando José Pacheco Rivas
Igor Torres da Silva65′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Fortaleza w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.