Reklama

Reklama

Fluminense - Fortaleza 2-0 (1-0). Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A

26 lutego na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Fortaleza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 2-0.

26 lutego  na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się mecz  38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense  i Fortaleza. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fluminense 2-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Fortaleza wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 21. minucie spotkania, gdy Fred zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Reklama

Jedenastka Fortaleza ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Matheus Ferraz. Asystę przy bramce zaliczył Nenê.

W 65. minucie Osvaldo został zastąpiony przez Wellingtona Paulistę. Niedługo później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Michel Araújo, a murawę opuścił Fred. A kibice Fortaleza nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Paula. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić David.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie Fluminense za Calegari wszedł Igor Julião, a w jedenastce Fortaleza Derley zmienił Pabla. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Fortaleza w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL