Fluminense Football Club - Sport Club Corinthians Paulista 4-0 (2-0). Liga - 15. kolejka

2 lipca na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro odbył się mecz 15. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Corinthians. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 4-0.

2 lipca  na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro odbył się mecz  15. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Fluminense  i Corinthians. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fluminense 4-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Corinthians wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Manoel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense , zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku. Asystę zanotował Jhon Arias.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Biro z Corinthians. Była to 40. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w 42. minucie spotkania, gdy German Cano strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Jhon Arias.

W 45. minucie Lucas Piton został zmieniony przez Fabia Santosa. W tej samej minucie w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Gustavo Mantuan wszedł za Lucasa Pitona.

W 49. minucie kartkę obejrzał Junior Moraes z zespołu Corinthians. W 57. minucie Victor Cantillo został zmieniony przez Giuliana, a za Juniora Moraesa wszedł na boisko Roger Guedes, co miało wzmocnić drużynę Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gansa na Alexandre Jesusa.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył German Cano z Fluminense. W 76. minucie Biro został zmieniony przez Adsona, co miało wzmocnić jedenastkę Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jhona Ariasa na Felipe Mela oraz Matheusa Martinsa na Williana.

Po chwili trener Fluminense postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Caia Paulistę wszedł Mario Pineida, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fluminense utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Fluminense udało się strzelić gola i wygrać. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Fred wszedł za Germana Cana. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Robertowi Renanowi, piłkarzowi Corinthians.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Fred.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Drużyna Fluminense zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Fluminense żadną kartką, natomiast piłkarzom Corinthians przyznał trzy żółte.