Fluminense Football Club - Cuiaba Esporte Clube 1-0 (1-0). Liga - 21. kolejka

W pojedynku 21. kolejki Serie A, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Fluminense wygrała z Cuiaba 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

W  pojedynku 21. kolejki  Serie A, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Fluminense wygrała  z Cuiaba  1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Fluminense wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył German Cano dla drużyny Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Ganso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fluminense.

Trener Cuiaba postanowił zagrać agresywniej. W 47. minucie zmienił pomocnika Rodriguinha i na pole gry wprowadził napastnika Andre Luisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Felipe Melowi, zawodnikowi Fluminense.

W 63. minucie w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Nathan wszedł za Gansa. W tej samej minucie Mario Pineida zastąpił Crisa Silvę. Chwilę później trener Fluminense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Felipe Mela. Na boisko wszedł Matheus Martins, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Cuiaba: Pepe, Valdivia, Rafael Gava, Alan Empereur, na ich miejsce weszli: Camilo, Alesson, Denilson, Marcao. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jhona Ariasa, Germana Cana zajęli: Marrony, Willian. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafaela Gavę z Cuiaba, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Nathana z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Fluminense zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Fluminense, natomiast zawodnikom Cuiaba przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.