Fluminense - Flamengo Río de Janeiro 3-1 (1-0). Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A

W spotkaniu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 24 października, zespół Fluminense wygrał z Flamengo Río de Janeiro 3-1 (1-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 10 029 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2021-10-24 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 10029 | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Renê 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Diego, zawodnik Flamengo Río de Janeiro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fluminense w 17. minucie spotkania, gdy John Kennedy strzelił pierwszego gola. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Évertona Ribeira z Flamengo Río de Janeiro, a w 42. minucie André z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fluminense.

Kibice Flamengo Río de Janeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vitinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Diego. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. Trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Martinelli, a murawę opuścił Caio Paulista.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył John Kennedy z Fluminense. Sytuację bramkową stworzył Luiz Henrique.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fluminense: Johnowi Kennedy'emu w 62. i Davidowi Brazowi w 64. minucie. W 65. minucie Thiago Maia zastąpił Kenedego.

Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Renê.

Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fluminense: Marlon Xavier, Jhon Arias, John Kennedy, Luiz Henrique, na ich miejsce weszli: Danilo Barcelos, Lucca, Abel Hernández, Gustavo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renêgo, Andreasa Pereiry zajęli: Ramon, Willian Arão. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Samuelowi Xavierowi z Fluminense.

Zespół Flamengo Río de Janeiro ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fluminense, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie wynik ustalił Abel Hernández. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Lucca.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fluminense i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Diego Alves
73′ Samuel Xavier Brito
Matheus França Silva
64′ David Braz de Oliveira Filho
Gustavo Henrique Vernes
Luccas Claro dos Santos
Rodrigo Caio Coquette Russo
72′ Marlon Rodrigues Xavier
Renê Rodrigues Martins  71′ 85′
42′ André Trindade da Costa Neto
Thiago Maia Alencar65′
79′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Éverton Augusto de Barros Ribeiro41′
60′ Caio Fernando de Oliveira
Michael Richard Delgado de Oliveira
Yago Felipe da Costa Rocha
Ribas da Cunha Diego8′ 46′
72′ Jhon Adolfo Arias Andrade
Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira85′
 17′, 61′ 62′ 78′ John Kennedy Batista de Souza
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
Muriel Gustavo Becker
Hugo de Souza Nogueira
Lucas Felipe Calegari
Rodinei Marcelo de Almeida
72′ Danilo Carvalho Barcelos
Bruno Viana Willemen da Silva
79′ Gustavo Apis Pascoal de Farias
João Victor Gomes da Silva
72′ 90′ Lucca Borges De Brito
Robert Kenedy Nunes do Nascimento65′
Juan Ramón Cazares Sevillano
Willian Souza Arão da Silva85′
60′ Matheus Martinelli Lima
Victor Vinicius Coelho Santos46′ 90′
Gustavo Nonato Santana
Ryan Luka Cordeiro de Souza
78′  85′ 87′ Abel Mathías Hernández Platero
Lázaro Vinicius Marques

Przewaga jedenastki Flamengo Río de Janeiro w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom Fluminense, a piłkarzom Flamengo Río de Janeiro przyznał trzy.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie dokonała czterech zmian.