Fluminense - Botafogo 2-0 (0-0). Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A

W meczu 32. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 25 stycznia, jedenastka Fluminense wygrała z Botafogo 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2021-01-25 00:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Arbiter: Edina Alves Batista
Fluminense Rio de Janeiro
Botafogo Rio de Janeiro
2
0
Lucca 67'
Wellington Silva 90'

Zespół Fluminense bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki zespół Fluminense wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał kartką Luiza Henriquego, piłkarza Fluminense.

W 45. minucie za Victora Luisa wszedł Cícero. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Rafaelowi Forsterowi z Botafogo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Yagowi Felipe'owi z zespołu Fluminense. Była to 54. minuta meczu. Na murawie, jak to często zdarzało się Botafogo w tym sezonie, pojawił się Federico Barrandeguy, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Rafaela Forstera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 64. minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Davi Araújo wszedł za Brunona Nazárię.

Bramkarz Botafogo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Lucca.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Botafogo: Iván Angulo, Rafael Navarro, a na ich miejsce weszli Matheus Nascimento, José Welison. A trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wellingtona Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lucca. Posunięcie trenera było słuszne. Wellingtona Silvę zdobył drugą bramkę w ósmej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fluminense w 90. minucie spotkania, gdy Wellington Silva strzelił z karnego drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

José Welison da Silva72′
12′ 84′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Matheus Nascimento de Paula72′
 67′ 76′ Lucca Borges De Brito
Bruno dos Santos Nazário64′
54′ Yago Felipe da Costa Rocha
Caio Alexandre Sousa e Silva
90′ Anderson Luis de Carvalho
Rafael Forster45′ 63′
84′ John Kennedy Batista de Souza
David Sousa Albino
90′ Matheus Ferraz Pereira
Luiz Otavio Alves Marcolino
Wesley Frazan Bernardo
Iván Darío Angulo Cortés72′
Yuri Oliveira Lima
Romildo Del Piage de Souza
84′ Húdson Rodrigues dos Santos
Salomon Kalou
Miguel Silveira dos Santos
Rafael Navarro Leal72′
André Trindade da Costa Neto
Cicero Santos45′
76′  90′ (k.) Wellington Alves da Silva
Kelvin Mateus de Oliveira
84′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Cesar Tiago Gomes da Conceição
Fernando José Pacheco Rivas
Davi Machado dos Santos Araújo64′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Fluminense, a zawodnikom Botafogo przyznał jedną.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Botafogo wymienił pięciu graczy.