Fluminense - Atletico Paranaense 3-1 (1-1). Liga brazylijska - 24. kolejka Serie A

W meczu 24. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Fluminense zwyciężyła z Atletico Paranaense 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

24. kolejka Brazylia - Serie A
2020-12-05 23:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Ramon Abatti
Léo Cittadini 10'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Fluminense wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 10. minucie spotkania, gdy Léo Cittadini strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Abner.

W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Thiagowi Helenowi, zawodnikowi gości. W 14. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nenê. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marcos Paulo.

W 29. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Wellingtonowi z drużyny gości. Thiago Heleno z Atletico Paranaense w 37. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 13. minucie. W 39. minucie Wellington został zastąpiony przez José Ivalda.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fluminense: Matheusowi Ferrazowi w 41. minucie i Húdsonowi w piątej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Egídio z Fluminense. Niedługo później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ganso, a murawę opuścił Michel Araújo.

W tej samej minucie w zespole Fluminense doszło do zmiany. Felippe Cardoso wszedł za Wellingtona Silvę. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Nikão i na pole gry wprowadził napastnika Henrique Waltera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie żółtą kartkę dostał Felippe Cardoso, zawodnik Fluminense.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Atletico Paranaense: Fernando Canesin, Jaime Alvarado, a na ich miejsce weszli Renato Kayzer, Carlos Eduardo.

Dopiero w drugiej połowie Marcos Paulo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, strzelając kolejnego gola w 73. minucie spotkania. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Atletico Paranaense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi na kwadrans przed zakończeniem starcia Marcos Paulo. Przy strzeleniu gola pomógł Egídio.

W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Richard, zawodnik gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
41′ Matheus Ferraz Pereira
Thiago Heleno Henrique Ferreira13′ 37′
49′ Egídio de Araújo Pereira Júnior
Abner Vinicius da Silva Santos
45′ 89′ Húdson Rodrigues dos Santos
Wellington Aparecido Martins29′ 39′
60′ Michel Daryl Araújo Villar
Leonardo Cittadini  10′
60′ Wellington Alves da Silva
Richard Cândido Coelho77′
Matheus Martinelli Lima
Carlos Eduardo Ferreira de Souza71′
 26′ 14′ (k.) 83′ Anderson Luis de Carvalho
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz64′
 73′, 75′ 89′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Lucas Halter
60′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Jaime Alberto Alvarado Hoyos71′
Caio Fernando de Oliveira
Fernando Canesin Matos71′
Mateus Nascimento
Fabio Augusto Luciano da Silva
89′ Miguel Silveira dos Santos
Ravanelli Ferreira dos Santos
89′ André Trindade da Costa Neto
Luis Oscar Gonzalez
60′ 71′ Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Guilherme Bissoli Campos
Fernando José Pacheco Rivas
Jorge de Moura Xavier
83′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Geuvânio Santos Silva

Henrique Da Silva Walter64′

Drużyna Fluminense była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Zespół Fluminense w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.