Fluminense - Atlético Mineiro 0-0. Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A

W pojedynku 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 11 lutego, drużyna Fluminense zremisowała z Atlético Mineiro 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2021-02-11 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Fluminense Rio de Janeiro
CA Mineiro Belo Horizonte
0
0

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą piąta i trzecia jedenastka Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Atlético Mineiro wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Atlético Mineiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Fluminense wyszła w zmienionym składzie, za Freda wszedł John Kennedy. Trener Atlético Mineiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Marrony, a murawę opuścił Hyoran.

W tej samej minucie Eduardo Sasha zastąpił Nathana. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Diego Tardelli wszedł za Eduarda Vargasa. A kibice Fluminense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Pacheca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lucca.

Jedyną kartkę w meczu dostał Allan z drużyny gości. Była to 82. minuta meczu.

Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
71′ Luccas Claro dos Santos
Réver Humberto Alves de Araújo
Egídio de Araújo Pereira Júnior
Hyoran Kauê Dalmoro62′
Matheus Martinelli Lima
Alan Steven Franco Palma76′
87′ Luiz Henrique André Rosa da Silva
Guilherme Arana Lopes
71′ Lucca Borges De Brito
Allan Rodrigues de Souza82′
Yago Felipe da Costa Rocha
Eduardo Vargas70′
80′ Anderson Luis de Carvalho
Eduardo Colcenti Antunes62′
46′ Fred
Wellington Daniel Bueno
71′ Wesley Frazan Bernardo
Gabriel Costa França
87′ Caio Fernando de Oliveira
Calebe Gonçalves Ferreira da Silva76′
80′ Michel Daryl Araújo Villar
Marrony da Silva Liberato Silveira62′
46′ John Kennedy Batista de Souza
Sávio Moreira de Oliveira
71′ Fernando José Pacheco Rivas
Diego Tardelli Martins70′

Przewaga jedenastki Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Atlético Mineiro przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Atlético Mineiro w drugiej połowie dokonała czterech zmian.